Telekomy

Nowe stawki roamingowe w Unii Europejskiej dla klientów Plus

Grzegorz Ułan
Nowe stawki roamingowe w Unii Europejskiej dla klientów Plus
3

Od razu na początku uspokoję klientów Plus, którzy okazjonalnie albo w celach turystycznych wyjeżdżają do krajów Unii. Dla nich nic się nie zmienia, nadal mogą korzystać ze swoich usług w ramach wykupionego abonamentu podczas pobytu na terenie UE oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Nowe stawki dotyczą osób, które w większości czasu przebywają w UE lub więcej korzystają z usług w UE niż w Polsce. Co więcej, opłaty te zostają dzisiaj obniżone i będą wynosić aktualnie:

  • 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,07 zł),
  • 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,05 zł),
  • 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej było to 4,66 zł).

Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE, o której pisaliśmy Wam pod koniec maja 2018 roku.

Powyższe opłaty dotyczą klientów, którzy podpisali umowę z Plus począwszy od 25 maja tego roku w ofertach - Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm:

Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30- dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.

Obejmują one również klientów ofert na kartę w Plusie. W przypadku, gdy korzystają z nielimitowanych ofert głosowych na start otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE. Jeśli z kolei korzystają z pakietów internetowych z "lejkiem", mogą liczyć na pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. Ponad te pakiety obciążani będą wymienionymi opłatami dodatkowymi.

Źródło: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu