Płatności i bankowość

Nowe stacje wypożyczalni rowerów Veturilo z obsługą płatności zbliżeniowych

Grzegorz Ułan
Nowe stacje wypożyczalni rowerów Veturilo z obsługą płatności zbliżeniowych
20

Nowy sezon rowerowy rozpoczęty, stacje wypożyczania rowerów Veturilo w Warszawie już ruszyły. A jak nowy sezon to i nowe rozwiązania. Do tej pory aby móc wypożyczyć rower należało doładować swoje konto na stronie internetowej bądź w aplikacji mobilnej, teraz wystarczy dokonać płatności kartą zbliżeniową.

Byłem, sprawdziłem, są nowe stacje, nowe rowery, nowe koszyki i nowa opcja płatności za wypożyczenie roweru. To był warunek przedłużenia kontraktu Veturilo na obsługę wypożyczalni rowerów w Warszawie. Wczoraj uruchomiono wszystkie dostępne stacje plus nowe zlokalizowane głównie na Pradze Północ oraz Południe, w Śródmieściu, na Woli oraz na Ochocie.

Łącznie dostępnych już jest 316 stacji i 4 660 rowerów, w tym 60 jednośladów dla dzieci i 45 sztuk tandemów. Każdy stojak ma teraz diodę, sygnalizującą czy dany rower nadaje się do wypożyczenia. Dostępna już jest też nowa dedykowana aplikacja mobilna, umożliwiająca szybkie wypożyczanie roweru poprzez skanowanie kodu QR, który znajduje się na każdym rowerze.

Ze zmian, które dotyczą bezpośrednio rowerzystów, wprowadzono obowiązek podania numeru PESEL przy rejestracji w systemie, a osoby które są już zarejestrowane będą musiały uzupełnić swoje konto o ten numer. Dodatkowo aby móc wypożyczyć w ogóle rower konto musi być zasilone kwotą minimum 10 zł, bez tego nie da się nawet opłacić wypożyczenia kartą. Konta z niższą kwotą są zablokowane, ja mam 6 zł i nie mogłem nic zrobić przy stacji. A, zapomniałbym, przy każdej stacji znajdziecie teraz uniwersalną pompkę rowerową. Prawdziwe Veturilo w wersji 2.0.

Na koniec, jeszcze garść dotychczasowych statystyk Veturilo:

Veturilo zostało uruchomione 1 sierpnia 2012 roku. Od tego czasu 445 495 zarejestrowanych rowerzystów dokonało już 7 919 556 wynajmów. W sezonie 2016 (od 1 marca do 30 listopada) użytkownicy skorzystali z Warszawskiego Roweru Publicznego aż 1 866 423 razy. Równocześnie grono użytkowników powiększyło się o 70 771 osób.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu