Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Płatności

Nie mBank, a Nest Bank kolejnym bankiem z Android Pay

GU
Grzegorz Ułan
26

Android Pay zadebiutował w Polsce w zeszłym roku w listopadzie. Na starcie płatności te udostępniły swoim klientom trzy banki - Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK. Teraz do tego grona dołącza Nest Bank.

Co ciekawe, na stronie Android Pay widnieje nadal mBank, jako oczekujący na wdrożenie. Z początkowych informacji wynikało, że nastąpi to jeszcze w styczniu, ale termin ten przesunięto, i prawdopodobnie dopiero w drugim kwartale 2017 roku mBank wdroży Android Pay dla swoich klientów.

Jestem klientem Nest Bank, co muszę zrobić, by skorzystać z Android Pay?

Szczegółowy poradnik zamieściliśmy na Antyweb po premierze Android Pay w Polsce. W dużym skrócie wystarczy pobrać aplikację z Google Play, uruchomić i w kilku prostych krokach dodać swoją kartę debetową bądź kredytową.

Jeśli nie mamy podpiętej karty w Google Play musimy ją dodać ręcznie przepisując numer i pozostałe dane w odpowiednim formularzu lub skorzystać z wbudowanego skanera i zrobić karcie zdjęcie.

Jak płacić z Android Pay

Po pomyślnym dodaniu karty, możemy już płacić telefonem, wystarczy zbliżyć go podczas płatności do terminala (ja czasem muszę odblokować telefon), po akceptacji transakcji wyświetli nam się animacja z zielonym robocikiem i po sprawie. Przy płatnościach powyżej 50 zł, dodatkowo musimy potwierdzić ją PIN-em w terminalu.

Niestety jeśli chodzi o Nest Bank, dodawać możemy jedynie karty Visa, o szczegółach tego wdrożenia możecie przeczytać na stronach banku.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wklejka