Acer

Nowe smartfony prezentuje Acer: prostota i przystępna cena

Maciej Sikorski
Nowe smartfony prezentuje Acer: prostota i przystępna cena
5

Acer też pojawił się w Barcelonie i nie poprzestał na premierze jednego produktu - tym razem rzucę okiem na smartfony z platformą Android, z którą tajwański producent elektroniki eksperymentuje od kilku lat. Na razie nie podbił rynku swoimi urządzeniami z tym systemem, ale odpuszczać nie zamierza -...

Acer też pojawił się w Barcelonie i nie poprzestał na premierze jednego produktu - tym razem rzucę okiem na smartfony z platformą Android, z którą tajwański producent elektroniki eksperymentuje od kilku lat. Na razie nie podbił rynku swoimi urządzeniami z tym systemem, ale odpuszczać nie zamierza - co wprowadzi do sprzedaży w najbliższym czasie?

Acer Liquid Jade Z

Serce urządzenia stanowi czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Mediatek (wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej), obraz wyświetlany jest na 5-calowym ekranie o rozdzielczości HD (chroniony warstwą Corning Gorilla Glass 3). Producent wzbogacił model w tryb czytania - ponoć oszczędza on oczy podczas tej czynności. Do dyspozycji użytkownika będą dwa aparaty: główny 13 Mpix oraz przedni 5 Mpix, warto też wspomnieć o 8 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzana z pomocą karty microSD). Obraz dopełniają moduł LTE oraz akumulator o pojemności 2000 mAh. Sprzęt jest cienki (niecałe 8 mm), a jego waga wynosi 110 g. Produkt powinien pojawić się na rynku europejskim wiosną. Sugerowana cena wynosi 200 euro.

Acer Z520

Kolejny smartfon firmy Acer posiada 5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 854 x 480 pikseli, a także czterordzeniowy procesor MediaTek MT6582 o taktowaniu 1,3 GHz (wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej). Smartfon o wymiarach 144 x 70 x 9.3 mm wyposażono w baterię o pojemności 2000 mAh oraz dwa aparaty: główny 8 Mpix (autofocus, dioda doświetlająca LED) i przedni 2 Mpix. Obraz dopełniają 8 GB pamięci wbudowanej (możliwość rozszerzenia z pomocą kart microSD) oraz Android w wersji 4.4 KitKat. Warto wspomnieć o funkcji uruchamiania kamery komendą głosową oaz technologii DTS Studio Sound, która ma gwarantować niezłe wrażenia audio. Sprzęt powinien pojawić się na europejskim rynku w kwietniu w cenie około 110 euro.

Acer Liquid Z220

Ostatni model z Androidem, najsłabszy i jednocześnie najtańszy (blisko 90 euro) trafi na europejski rynek w marcu. Smartfon wyposażono m.in. w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie posiada także 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 800x480 pikseli, obsługuje dwie karty SIM oraz dwa aparaty: główny 5 Mpix i przedni 2 Mpix. Użytkownik może liczyć na 8 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia z pomocą kart microSD). Co ciekawe, będzie to pierwszy model Acera współpracujący z platformą Android 5.0.

Na grafice tytułowej zauważyliście zapewne cztery smartfony, w tym jeden z platforma Microsoftu. Temu urządzeniu poświęcę osobny wpis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Acermwc 2015