Google

Nowe, śliczne i bardziej praktyczne Google na iOS już jest - na to czekałem

Konrad Kozłowski
Nowe, śliczne i bardziej praktyczne Google na iOS już jest - na to czekałem
7

Oferta aplikacji od Google na iOS pozwala swobodnie korzystać z urządzeń Apple i jednocześnie efektywnie pracować w środowisku Googlersów. Podobnie jest z ofertą Microsoftu, która z dnia na dzień staje się coraz lepsza. Wyszukiwarka firmy z Redmond nie może jednak na razie konkurować u nas z Google,...

Oferta aplikacji od Google na iOS pozwala swobodnie korzystać z urządzeń Apple i jednocześnie efektywnie pracować w środowisku Googlersów. Podobnie jest z ofertą Microsoftu, która z dnia na dzień staje się coraz lepsza. Wyszukiwarka firmy z Redmond nie może jednak na razie konkurować u nas z Google, szczególnie gdy dysponujemy tak świetną aplikacją.

Nie raz musimy wyzbyć się nawyków nabytych podczas dłuższego czasu korzystania z jednej platformy. W przypadku korzystania z wyszukiwarki Google udało się tego uniknąć - pasek z polem wyszukiwania na głównym ekranie Androida można skutecznie zastąpić aplikacją Google na iOS. Ta, pozwala nam na błyskawiczne sięgnięcie po wyszukiwarkę, wspiera dyktowanie głosowe i zawarto w niej nawet usługę Google Now, dzięki której niektóre informacji pojawiają się przed naszymi oczami, zanim nawet zadamy pytanie.

Do tej pory jednak było coś, czym Google na iOS nie mogło się pochwalić. I nie może chodzić o nic innego niż nawigacja pomiędzy wieloma wynikami wyszukiwań i otwartymi stronami. Każde kolejne wyszukiwanie oznaczało pożegnanie się z poprzednimi wynikami, co w wielu sytuacjach po prostu irytowało. Na całe szczęście Google kontynuując proces "materializacji" swoich aplikacji, czyli odświeżając ich wygląd zgodnie ze stylem Material Design, pokusiło się o nowości i usprawnienia.

Przede wszystkim można już nacieszyć oczy nowym interfejsem. Począwszy od odświeżonej ikonki po każdy ekran wewnątrz aplikacji. Animacje podczas poruszania się po aplikacji również nawiązują do tego wszystkiego, o czym Google opowiadało podczas konferencji Google I/O omawiając styl Material Design. Aktualizacja ucieszy także posiadaczy iPhone'ów 6 i 6 Plus, gdyż w pełni wspierane są teraz także większe ekrany w nowych smartfonach Apple. Jeżeli często wyszykujecie obrazki korzystając z tej aplikacji, to dobrą wiadomością będzie dla Was fakt, że Google nareszcie uczyniło graficzne wyniki większymi. Kategorie wyników przeniesiono na górę ekranu, co może z początku być nieco mylące, ale jest to teraz spójne z tym co oglądamy w (mobilnej) przeglądarce.

U dołu ekranu pojawiły się teraz trzy przyciski. Dzięki środkowemu bardzo szybko otworzymy nową kartę wyszukiwarki, a ten po prawej otworzy widok z poprzednimi wynikami. Bardzo łatwo można się pozbyć tych, które są już niepotrzebne wykonując poziomy gest w jednym z kierunków. Nareszcie wbudowano także w aplikację Mapy Google co pozoli uniknąć przełączania się pomiędzy dwoma aplikacjami.

Popularność platformy iOS niesie za sobą ogromne starania konkurentów Apple, by to właśnie ich produkty były najczęściej pobierane i wykorzystywane. Dowodzą tego chociażby ostatnie aktualizacje aplikacji biurowych od Google i Microsoftu. Na wszystkim korzystamy my, użytkownicy i nie mam nic przeciwko, by taka rywalizacja trwała w najlepsze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu