Google

Amazon dostał po łapkach za przemycanie swojego AppStore z aplikacjami do Google Play

Tomasz Popielarczyk
Amazon dostał po łapkach za przemycanie swojego AppStore z aplikacjami do Google Play
5

Wczorajszego popołudnia aplikacja Amazon dla Androida, która w Google Play miała na liczniku między 50 a 100 mln pobrań, w niewyjaśnionych okolicznościach po prostu zniknęła. Krótko potem okazało się, że przyczyną jest Google. Program naruszał bowiem zasady sklepu - sam był po prostu... sklepem. Am...

Wczorajszego popołudnia aplikacja Amazon dla Androida, która w Google Play miała na liczniku między 50 a 100 mln pobrań, w niewyjaśnionych okolicznościach po prostu zniknęła. Krótko potem okazało się, że przyczyną jest Google. Program naruszał bowiem zasady sklepu - sam był po prostu... sklepem.

Amazon wyrzucony z Google Play

Cóż, to było raczej do przewidzenia, zważywszy na fakt, że Amazon dla Androida był nie tylko aplikacją do robienia zakupów, ale też (po aktualizacji z końca paźdzernika) posiadał wbudowany sklepik z aplikacjami zintegrowany z Amazon AppStore. Tym samym naruszał regulamin obowiązujący w Google Play, który zakazuje wprowadzania tutaj aplikacji, które mogą pobierać i instalować inne aplikacje. Zastanawiające w tym wszystkim jest to, że Google potrzebował aż dwóch miesięcy, żeby ukarać firmę Bezosa. A może nie chciał tego wcześniej robić?

Nowe języki w Tłumaczu Google

Usługa Google Translate została rozbudowana o 10 nowych języków. Głównie są to mowy ojczyste mieszkańców z Azji i Afryki. Na liście tym samym znalazły się m.in. tadżycki, uzbecki, malgaski czy chichewa. Jeżeli kiedyś przyjdzie Wam tłumaczyć cokolwiek z któregoś z nich będziecie mieli ułatwione zadanie.

EA Access na XOne z nową grą

Zgodnie z przewidywaniami graczy, kolejną grą, która trafia do usługi EA Accesss jest UFC. To typowa bijatyka osadzona bardziej w sportowej konwencji i mająca niewiele wspólnego z wrestlingiem, jaki znajdziemy w np. w niedawno wydanym WWE. Grę od 18 grudnia będą mogli bezpłatnie pobrać wszyscy użytkownicy, którzy mają wykupioną subskrypcję EA Access (ok. 80 zł za rok).

100 nowych aktywności w Google Fit

Google Fit zostało rozbudowane o 100 nowych aktywności, które możemy dodawać do naszego dziennika treningowego. Wśród nich znajduje się m.in, wiele sportów zimowych, co ucieszy fanów nart i nie tylko. Niestety aplikacja nie rozpoznaje ich automatycznie, więc musimy samodzielnie dodawać każdą. Najnowsza wersja to również poprawiony mechanizm mierzenia kroków, a także lepsze wsparcie dla Androida Wear.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu