Moje przemyślenia

Nowe opcje udostępniania na Twitterze i w aplikacji mobilnej Facebooka

Marcin Kamiński
2

Media społecznościowe to głównie dzielenie się treściami z innymi użytkownikami i osobami znajomymi. Dlatego też tę ważną opcję udoskonalił w ostatnim czasie zarówno Facebook, jak i Twitter. Ten pierwszy dodał funkcję Share do swojej nowej wersji aplikacji mobilnej, przeznaczonej na telefony komórko...

Media społecznościowe to głównie dzielenie się treściami z innymi użytkownikami i osobami znajomymi. Dlatego też tę ważną opcję udoskonalił w ostatnim czasie zarówno Facebook, jak i Twitter. Ten pierwszy dodał funkcję Share do swojej nowej wersji aplikacji mobilnej, przeznaczonej na telefony komórkowe i tablety. Twitter z kolei uruchomił możliwość dzielenia treści za pośrednictwem poczty e-mail.

Wszyscy miłośnicy Twittera już niebawem będą mogli dzielić się ulubionymi postami na jeszcze więcej sposobów niż do tej pory. W ciągu nadchodzących tygodni w serwisie ma pojawić się możliwość przesyłania informacji do znajomych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jak to działa? Przy każdym tweecie pod opcją „more” widoczna będzie już nie tylko pozycja odpowiedzi czy dodania do ulubionych, ale udostępnienia poprzez e-mail. Z tego nieco zapomnianego już rozwiązania można będzie skorzystać głównie w przypadkach, gdy treści chcemy przekazać do osoby bez aktywnego konta w serwisie.

Jak udowadnia opublikowany na blogu Twittera zrzut ekranowy, nową opcję przesyłania tweetów za pomocą maila posiadać będą również aplikacje mobilne na iOS i Androida.

Nowości w udostępnianiu treści pojawiły się także w aplikacji mobilnej serwisu Facebook. Mowa o przycisku „udostępnij” w programie w wersji na Androida i iOS, co pozwala na publikowanie na naszym własnym profilu najciekawszych wpisów znajomych bezpośrednio z poziomu telefonu lub tabletu. Dodatkowo pojawiła się opcja tagowania znajomych podczas publikowania postów ze smartfona.

Opisywane zmiany w obu serwisach nie są może rewolucyjne, jednak z pewnością ułatwią wielu osobom dzielenie się ciekawymi treściami ze znajomymi - a o to przecież głównie w mediach społecznościowych chodzi.

Źródło: ABCNews

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebookMobile