Konsole

Nowe, mocniejsze PlayStation 4 oficjalnie potwierdzone

PW
Paweł Winiarski
50

Plotek dotyczących nowego, mocniejszego PlayStation 4 była cała masa. Mówiąc szczerze, byłem do nich sceptycznie nastawiony i nie myślałem, że okażą się prawdą. Myliłem się, Sony oficjalnie potwierdziło nową, mocniejszą wersję PS4.

Będziemy sprzedawać obie wersje konsoli przez cały cykl jej życia.

- powiedział Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment.

Nowy system został zaprojektowany specjalnie dla hardkorowych graczy, będzie on też wspierał telewizory 4K. Lepiej poradzi sobie również z PlayStation VR, czyli hełmem wirtualnej rzeczywistości od Sony.

Wszystkie gry będą wspierać standardowe PlayStation 4, przewidujemy jednak, że cała masa nowych produkcji wesprze również nowe, high-endowe PS4.

- dodał House.

Nowa konsola nie zostanie pokazana na targach E3, nie ujawniono również jej nazwy. Nie wiemy kiedy pojawi się na rynku, ani ile będzie kosztować. House twierdzi jednak, że będzie droższa od kosztującego 350 dolarów, aktualnie dostępnego modelu. Wcześniejsze plotki mówiły o 399 dolarach.

Mamy więc oficjalną zapowiedź nowej konsoli, mocniejszej wersji sprzętu dostępnego na rynku od niecałych trzech lat. To coś zupełnie nowego na rynku gier i jestem bardzo ciekawy jak zareagują na nowe PS4 konsolowcy. Aktualna wersja konsoli znalazła ponad 40 milionów klientów, którzy zostaną niedługo postawieni przed trudnym wyborem - grać na posiadanym sprzęcie, czy zainwestować w nowy, mocniejszy, by cieszyć się lepszą grafiką, a zapewne również lepszą jakością zabawy (chociażby większą liczbą FPS).

Czekamy na szczegóły, ciekawe ile z wcześniejszych plotek o PlayStation 4 Neo okaże się prawdą.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu