Felietony

Nowe Mapy Google będą bardziej kolorowe i to jest bardzo dobra wiadomość!

Konrad Kozłowski
Nowe Mapy Google będą bardziej kolorowe i to jest bardzo dobra wiadomość!
12

Google nieczęsto odświeża wygląd samych Map, a gdy to robi możecie być pewni, że zmieni się sporo. Tylko popatrzcie na nowe Mapy Google.

Nowe Mapy Google, to nie tylko nowe kolory

Podejrzewam, że z Map Google korzystacie często nawet nieświadomie - przekierowanie do aplikacji na urządzeniach mobilnych odbywa się błyskawicznie. Popularności produktowi Google odmówić nie można, a wkrótce stanie się jeszcze bardziej czytelne.

Punktem wyjścia do zmian jest kontekstowość. Podczas wyszukiwania trasy do przejazdu samochodem aplikacja będzie uwypuklać punkty istotne z punktu widzenia kierowcy - parkingi, stacje benzynowe itd. Jeśli wskażemy transport publiczny, to lepiej widoczne staną się punkty ważne dla pieszego. Przysłuży się temu także nowa kolorystyka, którą zastosuje Google. Barwy różnią się od siebie, ale nie są jaskrawe. Z łatwością będzie można zapmiętać ich znaczenie, jeśli dla kogoś będzie to przydatne.

Zmiany w wyglądzie samych Map Google nie zachodzą zbyt często. Owszem, regularne wręcz stały się poprawki interfejsu, zmiana zawartości kart czy sposób prezentacji niektórych informacji. Przy wszystkich tych przypadkach mapy pozostawały niezmienne. Aż do teraz.

Zmiany dotkną wielu produktów i usług Google

Nowy wygląd Map ma pojawić się u użytkowników w ciągu najbliższych tygodni. Należy pamiętać, że dotyczy to także wielu innych produktów Google, dlatego pewne zgrzyty, niedociągnięcia i rozbieżności mogą być zauważalne podczas okresu przejściowego. Odświeżone Mapy z pewnością prezentują się mile dla oka, ale mogą zostać początkowo negatywnie odebrane przez użytkowników - wszystko przez to, że odniesiemy wrażenie, iż "dzieje się" więcej na ekranie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu