Polska

Polska Policja zmienia malowanie radiowozów, będą lepiej widoczne

Kamil Pieczonka
Polska Policja zmienia malowanie radiowozów, będą lepiej widoczne
15

W przyszłym tygodniu oficjalnie zostanie zaprezentowane nowe malowanie radiowozów polskiej Policji. Dzięki temu samochody stróżów prawa będą znacznie lepiej widoczne na drogach.

Nowe malowanie pojazdów Policji

Polska Policja średnio co kilka lat zmienia malowanie swoich pojazdów. Najpierw mieliśmy niebieskie radiowozy z białymi napisami, później na biało pomalowano całe drzwi, aż wreszcie pojawiły się obecnie najpopularniejsze - szaro-niebieskie barwy. W tym roku czeka nas kolejna zmiana i wcale nie będzie taka kosmetyczna na jaką wygląda. Oficjalnie nowe barwy zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu podczas targów POLSECURE 2022 w Kielcach, ale już dzisiaj oficjalne konto Policji opublikowało pierwsze zdjęcie. Zmiany widoczne są bardzo wyraźnie, bo na nadwoziu pojawiło odblaskowe malowanie w kolorze żółtym, które z pewnością będzie rzucać się w oczy. Tym samym nasze radiowozy bardzo mocno upodobnią się do tych jakie możemy spotkać np. w Wielkiej Brytanii.

To jednak nie jedyne zmiany, nowe pojazdy będą miały też znacznie bardziej rozbudowane oświetlenie. Do tej pory było to 10 lamp LED, a w nowej wersji takich świateł ma być aż 30, w różnych punktach nadwozia. To również rozwiązanie, które ma poprawić widoczność samochodów w czasie interwencji, gdy aktywne są sygnały świetlne. Nowy wygląd radiowozów został oficjalnie zaakceptowany niemal 2 miesiące temu, ale do tej pory Policja nie publikowała żadnych zdjęć i planów związanych ze zmianą barw. Nie wiemy jeszcze kiedy samochody z nowym malowaniem wyjadą na drogi. Ta informacja powinna pojawić się w przyszłym tygodniu, podczas oficjalnej prezentacji. Można jednak bezpiecznie założyć, że nowe malowanie będzie wprowadzane sukcesywnie w ciągu najbliższych miesięcy, a może nawet lat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news