Apple

Nowe MacBooki Pro w stylu Air już na taśmie produkcyjnej?

34

Przyznam szczerze, że wśród tegorocznych premier Apple, bardziej od tabletów i smartphone'ów interesują mnie nowe notebooki z jabłuszkiem. Komputer tego typu to dla mnie nadal główne narzędzie pracy, a że od kilku lat jestem użytkownikiem MacBooka Pro i powoli rozważam wymianę na coś z większą ilośc...

Przyznam szczerze, że wśród tegorocznych premier Apple, bardziej od tabletów i smartphone'ów interesują mnie nowe notebooki z jabłuszkiem. Komputer tego typu to dla mnie nadal główne narzędzie pracy, a że od kilku lat jestem użytkownikiem MacBooka Pro i powoli rozważam wymianę na coś z większą ilością koni mechanicznych pod maską.

MacBooki Air od dłuższego czasu przyciągają moją uwagę. Dystans jaki dzieli je w stosunku do wydajności MacBooków Pro, powodował jedna, że nigdy nie rozważałem poważnie ich zakupu. Nie ukrywam jednak, że jestem zainteresowany komputerem, który łączyłby w sobie wydajność MacBooka Pro oraz lekkość i smukłość MacBooka Air.

Wiele wskazuje na to, że już w tym roku ultracienki MacBook Pro trafi do sprzedaży. Serwis DigiTimes donosi, że według azjatyckich źródeł, Apple rozpoczęło produkcję nowych, odchudzonych MBP. Komputer ma zostać pozbawiony napędu optycznego, co w efekcie pozwoli zmniejszyć jego grubość oraz wagę. Notebooki miałyby być dostępne w rozmiarach 13 i 15 cali.

Nie do końca wyobrażam sobie 17-calowego ultracienkiego MacBooka Pro. Dlatego też istnieje prawdopodobieństwo, że Apple zlikwiduje ten model, ewentualnie pozostawi w znanej już formie. Komputery miałyby być napędzane układami Intela z serii Ivy Brigde.

Pomimo informacji o potencjalnym rozpoczęciu produkcji nie możemy na razie określić kiedy komputery miałyby trafić do sprzedaży. Bowiem w tym samym czasie na rynek trafić ma wiele modeli ultrabooków zapowiedzianych przez pozostałych producentów z branży komputerowej. Moce wytwórcze Intela, a szczególnie wspomnianych układów Ivy Brigde mogą być w pierwszej połowie tego roku stosunkowo ograniczone, a to z kolei zapewne przełoży się na dostawy lub wprowadzenie do sprzedaży części tegorocznych modeli.

Apple jest podobno, co prawda, priorytetowym klientem Intela, ale nawet ta firma musi się liczyć z naturalnymi limitami produkcji.`

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbookmacbook pro