Apple

Nowe MacBooki mają problem. Jasność ekranów spada przy wysokiej temperaturze

Patryk Koncewicz
Nowe MacBooki mają problem. Jasność ekranów spada przy wysokiej temperaturze
Reklama

Użytkownicy monitora Pro Display XDR oraz nowych MacBooków Pro mogą napotkać nietypowy problem. Jasność ekranów obniża się w reakcji na wysoką temperaturę w pomieszaniu. 

W opublikowanym przez Apple dokumencie technicznym znajdują się informacje o występowaniu nowego problemu w MacBookach Pro (14” oraz 16”) z wyświetlaczem Liquid Retina XDR i monitorach Pro Display XDR. Jeśli chcecie go uniknąć lepiej… zmniejszcie ogrzewanie.

Reklama

Kupując Maca oszczędzisz na ogrzewaniu

Usterka występuje w momencie, gdy temperatura w pomieszczeniu w którym przebywają sprzęty, jest wyższa niż 25°C. Ekrany zbyt mocno nagrzewają się, powodując znaczne obniżenie jasności ekranu oraz problemy w poprawnym wyświetlaniu treści. W tej sytuacji na pasku centrum sterowania wyświetlą się charakterystyczne trójkąty z wykrzyknikiem. Spokojnie, jeśli Twój monitor za ponad 20 tysięcy również boryka się z tą usterką, Apple przygotowało kilka złotych rad.

Źródło: Apple

Gdy na ekranie wyświetlą się powyższe ikony – a komputer samoczynnie przejdzie w tryb oszczędzania energii – oto co powinieneś zrobić:

  • Zamknąć aplikacje, które znacznie zużywają zasoby systemowe
  • Użyć trybu referencyjnego
  • Obniżyć temperaturę pomieszczenia (sic!)
  • Zamknąć lub ukryć wszystkie okna z zawartością HDR
  • Z poziomu menu wybrać  > Uśpij i pozostawić sprzęt do ochłodzenia na 5-10 minut.
Źródło: Apple

Apple jak widać dba nie tylko o komfort pracy użytkowników, ale także o ich portfele. Tim Cook nie mógł pozostać obojętny widząc podwyżkę wydatków na ogrzewanie. Dzięki obniżeniu temperatury zaoszczędzimy więcej środków, które przeznaczyć można na sprzęt z logiem nadgryzionego jabłka. Już nie mogę się doczekać komunikatów Apple, o letnich zakazach pracy na zewnątrz. A tak na poważnie, jeśli usterka występuje często, zwłaszcza w temperaturach poniżej 25°C Apple zaleca kontakt z serwisem, być może jest to zalążek większego programu naprawczego w przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama