Sprzęt

MSI przyjechało na Computex z nowymi laptopami do gier. To potwory, które niczego się nie boją

Paweł Winiarski
MSI przyjechało na Computex z nowymi laptopami do gier. To potwory, które niczego się nie boją
5

Już dawno minęły czasy, kiedy laptop do grania oznaczał konieczność pójścia na ustępstwa - albo moc, albo mobilność. MSI przyjechało na targi Computex z dwoma bardzo mocnymi laptopami dla graczy, które udowadniają, że na żadne ustępstwa iść nie trzeba.

MSI nie jest debiutantem jeśli chodzi o segment laptopów przeznaczonych dla graczy. Z częścią tych sprzętów mieliśmy już styczność - Tomek testował MSI GS60 Ghost, ja natomiast MSI GS60 6QE GHOST PRO. Mocne, przeznaczone przede wszystkim dla graczy notebooki firmy MSI doczekały się istotnych ulepszeń technologicznych. Jakich?

GT75VR Titan

Notebooki z serii GT75VR Titan dostępne są w trzech wersjach, różniących się modelami zamontowanych kart graficznych - GeForce GTX 1080/GTX 1070 SLI/GTX 1070. Sprzęty wyposażone są w procesor Intel Core i7 7820HK, który dysponuje możliwością przetaktowywania do wartości ponad 4 GHz. Za to, by sprzęt się nie zagrzał, odpowiedzialny jest system chłodzenia Cooler Boost Titan. Co poza tym? Technologia MSI True Color Technology 2.0, Nahimic VR oraz 120-hercowy ekran MSI, który wyświetli obraz HDR oraz umożliwi edycję plików wideo w standardzie HDR.
Komputer doczekał się ponadto…klawiatury mechanicznej, w dodatku z podświetleniem RGB. Rapid Mechanical Keyboard, bo o nie mowa, to rozwinięcie linii klawiatur spotykanych w notebookach z serii GT - otrzymujemy jednak lepszą reakcję i większą czułość na dotyk. Podświetlenie natomiast umieszczono indywidualnie pod każdym klawiszem. Projekt klawiatury powstał we współpracy z firmą Steelseries.

GE63VR / 73VR Raider

Seria GE doczekała się nowych maszyn z rodziny GE63VR/73VR Raider, które są zainspirowane…samochodami sportowymi. Poznacie je już na pierwszy rzut oka przez bardziej kanciasty kształt obudowy. Sprzęty dostępne są w wersjach 15 i 17-calowych, korzystają z kart graficznych GeForce GTX 1070 i mają zwiększoną zdolność do overclockingu. Urządzenia to również Cooler Boost 5, czyli nowy system chłodzący oraz 120-hercowy ekran o czasie reakcji 3 ms - pokrywa on kolorystycznie w 94% przestrzeń barwną NTSC, posiada również HDR. Dodatkowo komputery mają podświetlaną klawiaturę wyprodukowaną przez Steelseries.

W związku z tym, że laptopy gamingowe to sprzęt do zastosowań mobilnych, MSI nie zapomniało o kwestii audio. Sprzęty z serii GE otrzymają (pierwszy raz) głośniki Giant Speakers firmy Dynaudio. Pełnowymiarowa komora na głośniki jest pięć razy większa niż jakakolwiek standardowa konstrukcja w notebookach. Mimo tego, że sprzęt jest dość smukły, udało się uzyskać głośność na poziomie 105 dB(A).

MSI GS63VR Stealth Pro i MSI GS73VR Stealth Pro

MSI GS63VR Stealth Pro to natomiast ważący zaledwie 1,9 kg 15-calowy laptop. Zamontowano w nim kartę graficzną GTX 1070 oraz wyświetlacz 129 Hz o czasie reakcji 3 ms z HDR. Obudowa ma jedynie 17,7 mm grubości, co przy tych podzespołach robi naprawdę duże wrażenie.

GS63VR to ponadto system chłodzenia Cooler Boost Trinity, składający się z pięciu ciepłowodów i wzmocnionych wentylatorów Whirldwind Blade, które zapewnią skuteczne i ciche chłodzenie.

Do wykonania obudowy MSI GS73VR Stealth Pro użyto natomiast stopu aluminium o wysokiej gęstości, elegancji nadaje natomiast jego szczotkowanie. Zamontowano w nim kartę graficzna GTX 1070, wyświetlacz 120 Hz o czasie reakcji 3 ms oraz HDR. Do tego wspomniany już wyżej Cooler Boost Trinity.

Podobno prawdziwy gracz gardzi laptopami. Bzdura, może i wydajność komputera przenośnego nie będzie identyczna jak sprzętu stacjonarnego, ale dla wielu osób to właśnie mobilność jest sprawą kluczową. Jedną z takich osób jestem ja i nawet jeśli miałbym odstawić gry na dalszy plan, to taka mocna mobilna jednostka byłaby idealna przy wszelkiej maści wyjazdach. Wielokrotnie przekonałem się bowiem, że kiedy jest się daleko poza domem, na przykład na dużych targach, materiały wideo trzeba zmontować a czas nagli. Wtedy dosłownie każda minuta jest na wagę złota i mocny sprzęt, który można zabrać ze sobą do hotelu może okazać się wybawieniem. Niedawno szukałem takiego sprzętu i oferta MSI wzbudziła moje zainteresowanie. Tym bardziej cieszę się z ogłoszeń na tegorocznym Computex - odświeżenie modeli to więcej mocy przy zachowaniu fajnego wyglądu u mobilności, czyli dokładnie to, czego szukam w gamingowym notebooku, który mogę z powodzeniem wykorzystać w pracy.

zdjęcie

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MSI