Recenzja

Głośnik z Bluetooth z Biedronki za 30 zł - recenzja Hykker Mood BT

KK
Konrad Kozłowski
63

Produkty firmy Hykker uzupełniły dziś ofertę sklepów Biedronka. Mowa o głośniku karaoke Hykker Outdoor Sound oraz gramofonie Hykker Vintage Sound, zaś trzecim urządzeniem, które można nabyć jest skromnych rozmiarów głośnik Bluetooth za jedyne 30 zł.

Mobilny, kieszonkowy wręcz głośnik Hykkera powraca do Biedronki po promocji z 2016 roku. Kontrowersyjny sprzęt zbiera zróżnicowane opinie - jego odpowiedniki z serwisów aukcyjnych są wyceniane na kwotę o połowę niższą, natomiast ze sklepów Hykker Mood BT znika dość szybko. Niska cena, dostępność od ręki kuszą klientów, którzy poszukują uniwersalnego urządzenia do odtwarzania muzyki gdziekolwiek są, na przykład samochodzie, gdzie sprawdzi się on także jako głośnik do rozmów telefonicznych dzięki obecności mikrofonu.

Łączność bezprzewodowa nie jest jednak jedynym rozwiązaniem, jakie oferuje. Producent wyposażył urządzenie także w slot na karty pamięci microSD oraz nietypowe wejście AUX. Nietypowe, ponieważ używany jest port miniUSB, więc potrzebujemy specjalnego przewodu - z jednej strony zakończony złączem 3,5 mm jack, a z drugiej właśnie wtyczką miniUSB. Takie rozwiązanie sprawia, że albo będziemy korzystać z dołączonego, długiego tylko na 40 cm przewodu, albo będziemy musieli zakupić dodatkowy kabelek. Ten sam port służy do podłączenia źrodła zasilania 5V, 500 mA. Wbudowany akumulator o pojemności 250 mAh ma pozwolić na pracę przez 3 godziny i wynik ten jest osiągalny.

Niezależnie od tego, z jakiej metody odtwarzania korzystamy, wszystko działa bez niespodzianek, choć z drobnymi zakłóceniami - w przypadku łączności Bluetooth od czasu do czasu doświadczyłem 2-3 wstrzymań na dosłownie chwilę. W kwestii zasięgu głośnik wypada całkiem dobrze - deklarowane 10 m nie jest dla niego problemem, nawet z przeszkodami na linii połączenia. Dużą rolę odgrywa jednak również urządzenie podłączone do głośnika.

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki bezpośrednio z karty microSD, to obsługiwane są formaty mp3 oraz wma, choć oczywiście sterowanie jest odrobine karkołomne - utwory jeden po drugim zmieniamy za pomocą przełącznika. Po uruchomieniu głośnika w trybie Bluetooth usłyszymy głosowy komunikat, który uaktywnia się też przy połączeniu głośnika z urządzeniem - miły dodatek, choć nie jest niezbędny.

Dźwięk wydobywający się z głośnika jest znośny. Nie powinniśmy oczekiwać po nim zbyt dużo i tak naprawdę problem mam jedynie z problematyczną obsługą niskich tonów. Ich zbyt duże nasycenie potrafi zagłuszyć pozostaje tony, przez co nie słyszymy czasem pełnej gamy dźwięku. Silny bas w muzyce filmowej jest więc przyczyną do zanikania średnich i wysokich tonów, co jest nieakceptowalne. Można z tej sytuacji wybrnąć edytując ustawienia equalizera, ale czy tak to powinno wyglądać? Oprócz tych okoliczności głośnik takich rozmiarów radzi sobie całkiem poprawnie, a w pamięci miejmy cały czas jego cenę. W kontekście rozmów głosowych nie uświadczyłem żadnych kłopotów ani trudności.

Czy polecę Hykker Mood BT? Jeśli nie macie ochoty zamawiać sprzętu online i wolicie kupić go lokalnie, z pewną gwarancją zapewniającą szybką wymianę lub naprawdę sprzętu, to może on być dobrym wyborem w takim przedziale cenowym. Największym atutem jest na pewno jego wszechstronność oraz odpowiednie przy takiej kwocie wykonanie - metalowa część obudowy sprawia wrażenie solidnej, obecny u dołu plastik nie wydaje się już jednak taki pewny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu