Felietony

Nowe konsole od Nintendo, płatności w iPhone'ach i Sony Smartwatch 3

Tomasz Popielarczyk
Nowe konsole od Nintendo, płatności w iPhone'ach i Sony Smartwatch 3
9

Nowy Antyweb to nowe formaty, które będą czekały na Was codziennie od samego rana. Po kalendarium w wykonaniu Macieja, ja podsunę przegląd informacji dotyczących wydarzeń z ostatnich kilkunastu godzin. Z uwagi na inne strefy czasowe materiału będzie pod dostatkiem. Nie zabraknie ciekawostek, gorącyc...

Nowy Antyweb to nowe formaty, które będą czekały na Was codziennie od samego rana. Po kalendarium w wykonaniu Macieja, ja podsunę przegląd informacji dotyczących wydarzeń z ostatnich kilkunastu godzin. Z uwagi na inne strefy czasowe materiału będzie pod dostatkiem. Nie zabraknie ciekawostek, gorących newsów i istotnych wieści. A wszystko to w idealnym do porannej kawy, telegraficznym skrócie.

Wrzesień to symboliczny koniec sezonu ogórkowego. Już za kilka dni ruszają targi IFA w Berlinie, a wraz z nimi pojawią się pierwsze zapowiedzi premier. Z wakacyjnego snu budzą się też inne firmy, czego dowody widać poniżej.

Apple zawiera porozumienie z Visa, MasterCard, oraz American Express

Apple ziszcza swój plan rywalizacji z Google Wallet, PayPallem i innymi. Wbudowany w iPhone'y mechanizm miałby wykorzystywać technologię NFC, a współpraca z takimi firmami jak Mastercard czy VISA zapewnić większą uniwersalność tego rozwiązania. Prawdopodobnie do autoryzacji każdej takiej płatności będzie wykorzystywany mechanizm Touch ID i wbudowany w urządzenie czytnik linii papilarnych. Czy jednak iPhone będzie w stanie całkowicie zastąpić nam kartę płatniczą? O tym najprawdopodobniej przekonamy się już 9 września.

Nintendo prezentuje nowe konsole 3DS i 3DS XL

Japoński gigant nie daje smartfonom i tabletom za wygraną i prezentuje odświeżone wersje swoich handheldów. Nowe urządzenia posiadają znacznie szybsze procesory, podwójne analogi (z czego drugi to zaczerpnięty z GameCube niesławny projekt typu C-stick) i dodatkowe przyciski na bokach obudowy. We znaki dają się również bardziej zaokrąglone konstrukcje, a także sloty na kartridże przeniesione z tyłu na front. Nintendo zrezygnowało również z kart SD na rzecz MicroSD i zastosowało wymienne baterie. Podstawowy model posiada większy wyświetlacz - 3,88 cala w porównaniu z 3,5 cala z poprzedniej wersji. W 3DS XL przekątna nie uległa zmianie i nadal wynosi 4,88 cala. Ceny?  Konsolki mają zadebiutować w Japoni 11 października w cenach 16 tys. jenów (154 dol.) oraz 18,8 tys. jenów (181 dol.). O wprowadzeniu ich do sprzedaży w innych regionach póki co nic nie wiadomo.

Nadchodzi Sony Smartwatch 3

Targi IFA będą miejscem premiery nowych urządzeń od Sony. Już wiemy, że jednym z nich będzie trzecia generacja smartwatcha z logo japońskiej firmy. Nowy zegarek ma posiadać 1,68-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 320 px oraz odporną na wodę i kurz konstrukcję (zgodność z normą IP58). Na jego pokładzie znajdzie się autorski system Sony oparty na Androidzie i wyposażony w nakładkę graficzną stylistycznie przypominającą interfejs Xperii. Sony planuje również wprowadzenie do oferty kolejnej opaski - SmartBan Talk z wyświetlaczem E Ink.

Play z jednodniową powakacyjną promocją doładowań

Fioletowy operator na koniec wakacji przygotował dla swoich klientów szybką promocję. Tylko 1 września doładowując swoje konto za pomocą strony doladowania.play.pl otrzymamy następujące bonusy:

  • 200 SMS za doładowanie 5-10 zł
  • 100 minut do wszystkich sieci za doładowanie 11-25 zł
  • 150 minut do wszystkich sieci za doładowanie 26-50 zł
  • 50% wartości doładowania 51 zł i więcej

Icewind Dale: Enhanced Edition na urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku będziemy mogli przenieść się do Doliny Lodowego Wichru i złoić skórę goblinom, orkom, lodowym olbrzymom oraz innym kreaturom. A wszystko to na smartfonach i tabletach. Po sukcesach reaktywacji serii Baldur's Gate twórcy postanowili przywrócić do życia inną kultową markę. Poza dobrze znanymi z pierwowzoru elementami znajdziemy tutaj również szereg dodatków, w tym m.in. 6 nowych misji, 60 dodatkowych przedmiotów, 31 nowych klas postaci oraz 122 zaklęcia. Gra będzie zintegrowana z dodatkami Heart of Winter oraz Trials of Luremaster. Zapowiada się prawdziwa gratka.

Lenovo gra na nosie Apple

Lenovo postanowiło delikatnie zadrwić z Apple i przygotowało graficzną zapowiedź swojego nowego urządzenia, modelu Vibe X2. Zrobiono to w taki sposób, by zaproszenie przywodziło na myśl te, które kilka dni wcześniej opublikowało Apple. Czego możemy się spodziewać? Na pewno korzystnego stosunku jakości do ceny. Więcej dowiemy się już 4 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleNintendoLenovoPlay