Microsoft

Nowe interaktywne narzędzie do współpracy z klientami - Samsung SUR40

GU
Grzegorz Ułan
12

W pierwszym odczuciu, gdy zobaczyłem zdjęcie z tego newsa w rssach, pomyślałem po co komu taki duży tablet?:). Dopiero po wczytaniu się w informacje prasową na stronach Microsoft doczytałem potencjał i zastosowanie tego urządzenia. Samsung SUR40 to interaktywny wyświetlacz dla Microsoft Surface 2.0,...

W pierwszym odczuciu, gdy zobaczyłem zdjęcie z tego newsa w rssach, pomyślałem po co komu taki duży tablet?:). Dopiero po wczytaniu się w informacje prasową na stronach Microsoft doczytałem potencjał i zastosowanie tego urządzenia. Samsung SUR40 to interaktywny wyświetlacz dla Microsoft Surface 2.0, który można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie Samsunga.

Microsoft Surface 2 to panel dotykowy, pozwalający na dostęp do zasobów cyfrowych i ich obsługę większej grupie osób. Działanie takiego panelu najlepiej obrazuje poniższe video.

Zobaczmy teraz co ma w sobie Samsung SUR40. Z nazwy już wyczytamy, ze to 40 calowy ekran 16:9 1080p. Procesor AMD Athlon II X2 Dual Core 2.9GHz w towarzystwie AMD HD6750M GPU ze wsparciem DirectX 11.

W tym modelu po raz pierwszy użyto technologii PixelSense, dzięki której urządzenie idealnie wychwytuje ruchy dłoni, potrafi też odczytywać teksty spisane na kartce papieru oraz rozpoznaje różnego rodzaju obiekty położone na ekranie. Każdy pixel wyposażony jest w czujnik podczerwieni co w rezultacie pozwala urządzeniu działać jak kamera na całym wyświetlaczu.

Świetne narzędzie do wszechstronnej interakcji z klientem dla takich instytucji jak banki czy też szpitale. Znajdzie ono również zastosowanie w restauracjach, do pełnej obsługi klienta, począwszy od wyboru menu kończąc na płatności kartą kredytową. Podobne zastosowanie widzę w hotelach, sklepach i kasynach.

Surface 2.0 pracuje pod Windowsem 7. SDK do tworzenia dla niego oprogramowania, zaprezentowane w kwietniu tego roku, œściągnięte zostało już 7 tysięcy razy. W najbliższym czasie można się zatem spodziewać wysypu nowych aplikacji dla Surface 2.0

No i najważniejsze, za jaką cenę będzie można nabyć takie cacko:). Cena ma się wahać między 7,600 and 8,400 dolarów. Sporo, ale i tak taniej niż w przypadku pierwszego modelu z Surface, aż o 4 tysiące. W regularnej sprzedaży Samsung ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: