Google

Nowe Hangouty na Androida wylądowały – ładniej, szybciej i skuteczniej

Konrad Kozłowski
Nowe Hangouty na Androida wylądowały – ładniej, szybciej i skuteczniej
12

Długo wyczekiwana aktualizacja komunikatora od Google nareszcie zawędrowała do Google Play. Teraz Hangouty wyglądają lepiej, działają szybciej i pozwalają na skuteczniejsze nawiązanie kontaktu na przykład za pomocą komend głosowych i funkcji dyktowania wiadomości na smartwatchu z Android Wear. O...

Długo wyczekiwana aktualizacja komunikatora od Google nareszcie zawędrowała do Google Play. Teraz Hangouty wyglądają lepiej, działają szybciej i pozwalają na skuteczniejsze nawiązanie kontaktu na przykład za pomocą komend głosowych i funkcji dyktowania wiadomości na smartwatchu z Android Wear.

Oznaczona numerkiem 4.0 wersja aplikacji to przede wszystkim odświeżony wygląd czerpiący całymi garściami ze stylu Material Design. Mamy więc do czynienia z wieloma animacjami, bardziej czytelnym i przejrzystym interefejsem oraz tradycyjnym przyciskiem od rozpoczynania nowej konwersacji w postaci bąbelka z plusem w prawym dolnym rogu. Już wcześniej skróty do wszystkich najważniejszych opcji umieszczono w rozsuwanym z lewej strony panelu, od teraz lista ta wygląda nieco inaczej. W samym widoku rozmowy uwagę zwrócimy przede wszystkim na nowy sposób załączania multimediów do wiadomości, choć w mojej ocenie nadal liderami w tej kwestii pozostają Messenger oraz WhatsApp.

Wydajność aplikacji zasługuje na sporą pochwałę, gdyż nareszcie na niemal każdym urządzeniu, nawet typowo budżetowym, zauważalna jest poprawa w szybkości działania programu. Widać to na każdym kroku i z całą pewnością spora część użytkowników doceni starania Google. Nie sugerujcie się pierwszym uruchomieniem po uaktualnieniu aplikacji, wtedy jeszcze potrzebuje ona nieco więcej czasu, by wszystko uporządkować - później korzystanie z Hangoutów na smartfonie jest czystą przyjemnością.

Na osobny akapit zasługuje przeorganizowanie Hangoutów dla Android Wear. Jak już pisałem możliwe jest teraz zainicjowanie wysyłania wiadomości z poziomu zegarka przy użyciu prostej komendy - niestety najwyraźniej jeszcze nie jest to funkcja dostępna w języku polskim. Możemy za to podyktować odpowiedź, narysować emoji, które zostanie odpowiednio dopasowane do istniejącego obrazka oraz wybrać jedną z odpowiedzi wśród szablonów, ale te również dostępne są tylko w języku angielskim. Osoby używające Hangoutów na co dzień z pewnością ucieszą się z tej aktualizacji. Czy użytkownicy innych komunikatorów powinny zainteresować się Hangoutami właśnie teraz? Lepszej okazji na do tego nie było, ale to nie znaczy, że Hangouty spełnią ich wszystkie oczekiwania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu