Android

Nowe Google Docs na Androida. Edytuj dokumenty ze znajomymi w czasie rzeczywistym

MK
Marcin Kamiński
59

Google przygotowało nową wersję aplikacji do obsługi Google Docs na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Najważniejszą zmianą jest przeniesienie znanej z desktopowej wersji aplikacji funkcji kolaboracji - umożliwia ona edytowanie kilku osobom jednego dokumentu w czasie rzeczywistym...

Google przygotowało nową wersję aplikacji do obsługi Google Docs na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Najważniejszą zmianą jest przeniesienie znanej z desktopowej wersji aplikacji funkcji kolaboracji - umożliwia ona edytowanie kilku osobom jednego dokumentu w czasie rzeczywistym. Gdy jeden z redaktorów wprowadzi zmianę w tekście, wszyscy pozostali autorzy dzielący dokument ujrzą ją natychmiast na ekranach swoich smartfonów i tabletów. Wśród nowości w Google Docs dla Androida pojawiło się jednak również kilka innych funkcji, znacznie umilających pracę.

Google Docs dla Androida doczekało się zmienionego i usprawnionego, składającego się z trzech paneli interfejsu obsługi. Bardzo przydatną, szczególnie na wyposażonych w mniejsze ekrany smartfonach, będzie opcja zbliżania wybranego akapitu. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nie tylko czytać, ale edytować tekst. A w najświeższej wersji aplikacji bez problemu używać można ozdobników, takich jak pogrubienie, kursywa czy podkreślenie. Kopiowanie i wklejanie tekstu, a nawet zmiana koloru czcionki - wszystkie te czynności wykonywane są w wygodny i szybki sposób, nawet na telefonach.

Wedle informacji podawanych przez Google na oficjalnym blogu, a także w informacjach o zmianach w aplikacji w opisie na Android Market, program został zoptymalizowany do działania z tabletami opartymi o system Honeycomb (Android 3.0+). Praca możliwa jest zarówno w pionowej i poziomej pozycji.

Zmiany w Androidowej wersji Google Docs nie są rewolucyjne. Skutecznie uprzyjemniają jednak pracę z tym programem, a co najbardziej istotne - podnoszą produktywność i możliwości za sprawą opcji współdzielenia i edycji dokumentów w czasie rzeczywistym. Z funkcji udostępniania dokumentów z poziomu komórki i tabletu skorzystać mogą wszyscy - w domu, szkole oraz pracy. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii o zaktualizowanym wydaniu programu.

Aplikację Google Docs znajdziecie w Android Market.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docsAndroid