Google

Nowe Google+ dla iOSa już jest!

KM
Kamil Mizera
6

Tak jak zostało to obiecane, tak też się stało. Google na swojej konferencji pokazując nowy wygląd Google+ dla Androida obiecał, że już wkrótce pojawi się również aktualizacja dla urządzeń z iOSem na pokładzie. I minęły zaledwie 2 tygodnie od tej zapowiedzi, a użytkownicy iPhone’ów i iPadów już mogą...

Tak jak zostało to obiecane, tak też się stało. Google na swojej konferencji pokazując nowy wygląd Google+ dla Androida obiecał, że już wkrótce pojawi się również aktualizacja dla urządzeń z iOSem na pokładzie. I minęły zaledwie 2 tygodnie od tej zapowiedzi, a użytkownicy iPhone’ów i iPadów już mogą się cieszyć odświeżonym wyglądem tej aplikacji. Co jednak ciekawe, na każdym typie urządzenia wygląda ona inaczej.

Po pobraniu aktualizacji Google+ na swoim telefonie spodziewałem się zobaczyć ten sam layout, którym od jakiegoś czasu mogą cieszyć się użytkownicy Androida. Ale przeżyłem spore zaskoczenie: Google nie zdecydowało się na zmianę wyglądu swojej aplikacji na iOSie dla iPhonów! Google+ wygląda identycznie, jak poprzednia wersja, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Po dokładniejszym przyjrzeniu się aplikacji można dostrzec, że zmienił się nieco układ wyświetlania wpisów. Dalej nacisk postawiony jest na prezentację zdjęć, ale napisy są wyraźniejsze, lepiej wyeksponowane. Jednak najwięcej zmian znajdziemy oczywiście w menu.

 

Dodano dwie nowe funkcje, na które użytkownicy iOSa czekali. Przede wszystkim w końcu z poziomu mobilnej aplikacji Google+ można korzystać z Hangoutów. Po wejściu w opcję dostajemy mozaikę naszych znajomych, możemy oczywiście wybierać całe kręgi. W końcu! Bardzo brakowało mi tej możliwości w tej aplikacji. Drugą funkcją są oczywiście wprowadzone niedawno Wydarzenia, dzięki którym możemy zakładać nowe spotkania i zapraszać na nie znajomych. Oczywiście mamy również pełną listę dotychczas zrealizowanych spotkań. Poprawiono również sposób wyświetlania powiadomień.

 

Jeżeli chodzi o iPada, to tutaj nie ma niespodzianek. Aplikacja wygląda identycznie, jak na tabletach z Androidem, są oczywiście Wydarzenia oraz możliwość inicjowania Hangoutów.

Nowy wygląd i funkcje Google+ nareszcie trafiły na iOSa. Zastanawia mnie jednak ta niespójność, jeżeli chodzi o layout. Nie rozumiem, dlaczego Google nie zmieniło wyglądu aplikacji dla iPhone’a przy okazji wprowadzenia pełnego wsparcia dla iPada. Na myśl przychodzą mi tylko dwie możliwości. Pierwsza to taka, że jeszcze doczekamy się aktualizacji, która zmieni wygląd Google+ na telefonie.  Może być jednak tak, że Google nie zamierza zmieniać wyglądu tej aplikacji dla iPhonów. O ile wcześniejsza wersja G+ na Androida spotkała się z dużym niezadowoleniem użytkowników, o tyle posiadacze urządzeń z iOSem raczej nowy wygląd sobie chwalili. Być może Google zdecyduje się więc zachować ten layout na telefonach.

Jakby miało nie być, warto zaktualizować lub pobrać nową odsłonę Google+ dla iOSa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAplikacjeMobileiOS