Apple

Nowe etui Apple na iPhone są tak kruche, że im też przydałyby się etui

Kamil Świtalski
Nowe etui Apple na iPhone są tak kruche, że im też przydałyby się etui
3

Nowe akcesoria od Apple miały być trwałe, piękne i ekologiczne. Jeszcze na dobre nie trafiły do masowego użycia, a zaczęły się skargi...

Akcesoria Apple były, są i... prawdopodobnie będą — drogie. Czy są najdroższe na rynku? Nie — wiele firm oferuje etui na smartfony, komputery i tablety w podobnej cenie — i droższe. W tym roku gigant z Cupertino zrezygnował ze skórzanych etui, zastępując je akcesoriami wykonanymi z ekologicznej tkaniny FineWoven. Jeżeli planowaliście ich zakup — polecałbym się wstrzymać.

Etui Apple z tkaniny FineWoven niezwykle szybko się niszczą

Na swojej stronie Apple pisząc o etui z FineWoven pisze:

Miękki materiał jest wykonany z wytrzymałego mikrodiagonalu i przypomina w dotyku zamsz. Ponadto tkaninę FineWoven zaprojektowano z myślą o planecie – jest wykonana z surowców pochodzących w 68 procentach z recyklingu odpadów pokonsumenckich, a jej produkcja wiąże się z dużo mniejszą emisją dwutlenku węgla niż w przypadku produktów ze skóry. Etui błyskawicznie i mocno przywiera do iPhone’a, prawie nie zmieniając jego rozmiarów.

Mam już okazję korzystać z obudowy wykonanej z tej tkaniny i... zgodzę się z tym, że jest niezwykle przyjemna w dotyku. A przy okazji akcesoria są niezwykle drogie (etui do iPhone 15 Pro kosztuje 349 zł). Niestety, za tą ceną nie idzie trwałość. Nilay Patel z The Verge pokazał jak po kilku dniach wygląda jego etui i... no cóż, nie wygląda to najlepiej. Jest całe porysowane.

Etui FineWoven. Źródło: TheVerge

U mnie po kilkunastu godzinach nie wygląda to jeszcze źle, ale nie powiem — nie robi wrażenia najbardziej trwałej tkaniny na świecie. Wielu internautów wspomina na forach, że czuć w dłoniach, że akcesorium jest "tanie" — i zdecydowali się anulować zamówienia lub wręcz oddać otrzymane produkty.

Apple w opisie produktu lojalnie ostrzega o śladach zużycia tkaniny FineWoven, podobnie jak miało to miejsce w przypadku skórzanych akcesoriów:

Wraz z czasem na tkaninie FineWoven mogą pojawić się ślady zużycia. Interakcje z akcesoriami MagSafe pozostawiają delikatne odciski. Jeśli wolisz tego uniknąć, sugerujemy wybór silikonowego lub przezroczystego etui do iPhone’a 15 Pro.

O ile jednak skóra naturalnie się ścierała, tutaj można powiedzieć, że etui po prostu się niszczy. O skoro tak po kilku dniach wygląda etui do telefonu, to nawet nie chcę myśleć jak sprawy będą wyglądać z paskami do zegarków czy... etui po kilku miesiącach. Chyba warto w tym roku postawić na jakąś alternatywę. Bo skoro od delikatnych zadrapań paznokciami pozostają ślady, to chyba nie ma ani krzty przesady w tym, że nowym etui od Apple przydałoby się etui, by je ochronić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu