Świat

Nowa wersja WordPress i automatyczna aktualizacja?

Grzegorz Marczak
Nowa wersja WordPress i automatyczna aktualizacja?
38

Wordpress jest najbardziej popularnym na świecie darmowym skryptem blogowy. Ostatnio miał miejsce duży upgrade wprowadzający do tego programu wiele ciekawostek i nowości jedną z nich był oczekiwana przez użytkowników funkcja automatyzująca instalację nowych wersji. Podobnie jak w przypadku systemów...

Wordpress jest najbardziej popularnym na świecie darmowym skryptem blogowy. Ostatnio miał miejsce duży upgrade wprowadzający do tego programu wiele ciekawostek i nowości jedną z nich był oczekiwana przez użytkowników funkcja automatyzująca instalację nowych wersji. Podobnie jak w przypadku systemów operacyjnych od teraz nasz blog poinformuje nas o tym, że jest nowa aktualizacja a po naciśnięciu jednego guzika sam ją automatycznie przeprowadzi.

Od czasu wersji 2.7 w które wprowadzono taką możliwość teraz nadarza się pierwszy raz okazja do skorzystania z niej ponieważ pojawiła się wersja 2.7.1 w której zostało poprawionych lub usprawnionych około 68 funkcji (swoją drogą panowie mogli by opisać najważniejsze zmiany bo czytanie opisu ticketów jest tylko dla tych co mają za dużo wolnego czasu). Oczywiście aktualizacji można dokonać też ręcznie (tak jak to było dotychczas) ale można też wypróbować automatyzację tego procesu? Pytanie czy ktoś się już odważył?

Ja do tej pory tylko raz skorzystałem z automatycznej aktualizacji plugina do WP i niestety bardzo się sparzyłem. Nie wiem z jakich powodów ale zainstalował mi się nieco inny dodatek niż ten który aktualizowałem. Wprawdzie była to zbliżona funkcjonalność natomiast nie był to ten sam program. W konsekwencji miałem o pół godziny więcej zabawy z przywróceniem starego plugina.

Moim zdaniem mimo super automatyzacji warto uważać. Wprawdzie mój przypadek z pluginem nie koniecznie świadczy o tym, że coś będzie nie tak z instalacją nową wersją całego skryptu ale ja na wszelki wypadek zrobię backup plików i bazy i będę gotowy na interwencje gdyby okazało się, że coś jednak nie zadziałało.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu