Świat

Fairshare znajdzie naszą treść i pasożyta

Grzegorz Marczak
Fairshare znajdzie naszą treść i pasożyta
27

Od tygodnia testuję serwis Fairshare.cc (na razie w zamkniętych beta testach, dostęp na zaproszenia). Usługa ta pozwoli nam śledzić czy też sprawdzić kto i w jaki sposób wykorzystuje nasze teksy w internecie. Na początku podajemy w serwisie URL do naszego RSS-a po czym po około 24 godzinach otr...


Od tygodnia testuję serwis Fairshare.cc (na razie w zamkniętych beta testach, dostęp na zaproszenia). Usługa ta pozwoli nam śledzić czy też sprawdzić kto i w jaki sposób wykorzystuje nasze teksy w internecie.

Na początku podajemy w serwisie URL do naszego RSS-a po czym po około 24 godzinach otrzymujemy pierwsze wyniki. Możemy je oczywiście subskrybować w celu łatwiejszego przegadania. W raporcie który otrzymamy zobaczymy pełną specyfikację tego kto i ile słów użył z naszych artykułów wraz z pokazaniem na stronie "pasożyta" które fragmenty zostały od nas "zapożyczone". Dodatkowo będą też statystyki ile z naszych treści było przez dane źródło wykorzystane, oraz średnia ilość kopiowanych słów itp.


Akurat z webhosting.pl współpracuję jeśli chodzi o dystrybucję treści ale widać na tym przykładzie jak wygląda raport z Fairshare dla wybranego źródła.

Co ciekawe w Fairshare pozwala dodawać więcej niż jeden RSS do śledzenia, możemy więc w imieniu ostatnio pokrzywdzonych serwisów takich jak RP czy wiadomosci24.pl sprawdzić kto tak naprawdę podbiera im treść i w jakich ilościach.

Swoją drogą bardzo ciekawy jestem jak skuteczne będzie to narzędzie w Polsce, dla Antyweb na razie znalazłem trzy źródła które systematycznie częstują się większymi częściami z moich wpisów. To czego jeszcze brakuje to szybkiej identyfikacji właścicieli którzy podbierają nasze teksty po to aby szybko można było wystawić fakturę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu