Motoryzacja

Volkswagen wreszcie poprawi system inforozrywki w Golfie i ID.3/ID.4

KP
Kamil Pieczonka
8

System inforozrywki był podobno jednym z kluczowych problemów, który opóźnił premierę elektrycznego modelu ID.3. Podobne rozwiązanie jest też w Golfie 8. generacji, ale po nowym roku zostanie znacznie poprawione.

Volkswagen znacznie poprawił MIB

Jak donosi brytyjski AutoExpress, Volkswagen na 2022 rok szykuje dużą poprawkę dla systemu MIB stosowanego między innym w Golfie 8. generacji oraz elektrycznych modelach ID.3 i ID.4.  Co jednak istotniejsze, będzie ona dostępna nie tylko w nowych samochodach, ale również w tych obecnych już na rynku. Wszystkie auta z możliwością zdalnej aktualizacji (OTA) dostaną nową wersję systemu, która powinna rozwiązać jego największe bolączki. Największe zmiany będą dotyczyły asystenta głosowego, który teraz będzie lepiej radził sobie z naturalną mową, a także lepszego rozpoznawania przypadkowych dotknięć na panelu do sterowania klimatyzacją i nawiewem.

W samochodach wyprodukowanych w 2022 roku zmienią się również nieco elementy sprzętowe, które mają jednak oferować podobną wydajność. Wyjątkiem będzie system Discover Pro, który otrzyma o 25% wydajniejszy procesor oraz nawet trzykrotnie większą moc układu graficznego. Dzięki temu przełączanie się między menu w samochodzie będzie teraz znacznie szybsze, a wbudowany asystent głosowy będzie mógł zaoferować możliwości rozpoznawania mowy na poziomie tego co oferuje Mercedes w swoich modelach premium. Volkswagen chciałby aby kierowcy rzadziej korzystali z dotykowego ekranu, a częściej korzystali z poleceń głosowych. Dlatego też znacznie poprawiona ma być między innymi funkcja nawigacji, wybór celu podróży będzie można wybrać nawet 3 razy szybciej.

Systemy dostępne w już wyprodukowanych autach, nawet po aktualizacji mogą nie oferować wszystkich tych funkcji, ale i tak powinny działać wyraźnie szybciej. Golf będzie nawet w stanie rozpoznać, z której strony dochodzi dźwięk, włączając np. podgrzewanie siedzenia pasażerowi, jeśli to on wydał taką komendę. Głosowo będzie można również sterować klimatyzacją. Tutaj właściciele mieli najwięcej zarzutów, bo często korzystanie z głównego ekranu dotykowego powodowało przypadkowe dotknięcia na panelu klimatyzacji i zmianę ustawień. Po aktualizacji system będzie rozpoznawał, że operujemy na ekranie dotykowym i zablokuje dotykowy panel klimatyzacji aby uniknąć przypadkowych zmian. Nowej aktualizacji możecie spodziewam się w swoich samochodach na początku 2022 roku.

źródło: AutoExpress

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu