Aplikacje webowe

Nowa wersja mobilnego Feedly już w Google Play

Grzegorz Ułan
17

Zapewne sami twórcy tej aplikacji nie podejrzewali, nawet jeszcze rok temu, że ich historia potoczy się tak, jak to miało miejsce w tym roku. W przeciągu kilku miesięcy Feedly stał się najpopularniejszym czytnikiem RSS, głównie dzięki Google. Nie bez znaczenia i zasług jest tutaj praca samych twórcó...

Zapewne sami twórcy tej aplikacji nie podejrzewali, nawet jeszcze rok temu, że ich historia potoczy się tak, jak to miało miejsce w tym roku. W przeciągu kilku miesięcy Feedly stał się najpopularniejszym czytnikiem RSS, głównie dzięki Google. Nie bez znaczenia i zasług jest tutaj praca samych twórców, którzy od momentu ogłoszenia zamknięcia Google Reader ciężko pracowali, by stworzyć własną infrastrukturę i udostępnić ją swoim użytkownikom przed 1 lipca.

Udało się, z czego się ciesze, bo w moim odczuciu to najlepsza aplikacja tego typu, a przetestowałem chyba większość innych pojawiających się w tym czasie alternatyw. Co jeszcze bardziej cieszy, wcale nie zamierzają poprzestać na tym i udostępnili właśnie nową wersję swojej mobilnej aplikacji.

1

Do tej pory niewiele można było jej zarzucić, a teraz skupiono się na poprawie wydajności i lepszej czytelności wyświetlanych artykułów. W nowej wersji znajdziemy też odświeżony wygląd bocznych paneli odpowiedzialnych za wyświetlanie źródeł RSS po lewej i po prawej wyszukiwarkę nowych. Pojawiła się też nowa zakładka Discover, dzięki której będziemy mogli zapoznać się z najpopularniejszymi wiadomościami z wszystkich kategorii. Wygląda na to, że twórcy Feedly i z Flipboardem będą chcieli powalczyć o nowych użytkowników.

2

Poprawiono również czytelność wyświetlanych newsów. Obrazki są większe, bardziej wyraźne i powrócił licznik popularności przy poszczególnych wiadomościach. Wcześniej już pojawił się z powrotem w przeglądarkowej wersji, brakowało mi jeszcze tego w mobilnej.

Wizualne zmiany jak najbardziej na plus. Jest ładniej i przejrzyściej, dzięki czemu jeszcze przyjemniej korzysta się z tego czytnika. Nowa zakładka do odkrywania nowych źródeł również powinna Wam przypaść do gustu, osobiście jednak wolałbym aby była tu też jeszcze możliwość wyboru kategorii wyświetlanych wiadomości.

Nowa wersja Feedly do pobrania lub aktualizacji w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidczytnik RSSfeedly