Moje przemyślenia

Nowa wersja ipla dla Mac OS i Linuxa!

GM
Grzegorz Marczak
4

iPla czyli serwis z filmami na żądanie, przygotowała dla posiadaczy komputerów z systemem Mac OS i Linux kolejną wersję swojego desktopowego klienta. Bez tej aplikacji na razie (bo widać, że coś będzie się zmieniać - pojawiła się przy niektórych filmach ikonka oznaczająca możliwość obejrzenia ich pr...

iPla czyli serwis z filmami na żądanie, przygotowała dla posiadaczy komputerów z systemem Mac OS i Linux kolejną wersję swojego desktopowego klienta. Bez tej aplikacji na razie (bo widać, że coś będzie się zmieniać - pojawiła się przy niektórych filmach ikonka oznaczająca możliwość obejrzenia ich przez przeglądarkę) nie możemy oglądać większości filmów zamieszczonych w serwisach ipla. Bardzo mnie cieszy, że Redefine dba o dostępność swojego produktu dla mniej popularnych systemów - mogliby równie dobrze nie robić nic w tym kierunku i ich biznes by pewnie na tym nie ucierpiał.

Co więc oferuje nam nowa (beta) ipla lite? Przede wszystkim ustandaryzowano wygląd aplikacji. Obecnie wersja windowsowa i na system Mac OS i Linux wygląda prawie tak samo. Poprawiono też nawigację oraz dodano kanały tematyczne. W kolejnych wersjach mamy natomiast dostać możliwość zakładania kont VIP!

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że ipla podpisała ostatnio umowę z wytwórnią Warner Bros dzięki czemu jeszcze więcej dobrych pozycji filmowych dostępnych jest w wypożyczalni. Co ciekawe z Warnerem podpisał też umowę Onet - filmy tej wytwórni pojawią się w nowo powstałym serwisie vod.onet.pl. Warner zarobił więc na polskich serwisach dwa razy - i chyba ani Redefine ani Onet się tego do końca nie spodziewały (a przynajmniej takie doszły mnie głosy).

VOD rusza więc w Polsce pełną parą - po okresie stagnacji w którym na rynku było głośno jedynie o ipla teraz do gry wchodzi również onet, nie można też oczywiście zapomnieć o iplex.pl - serwisie z tysiącem filmów który niedawno ogłosił że udostępniać je wszystkie za darmo i będzie utrzymywać się z reklam!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetVoDiplaiplex