Moje przemyślenia

Kamera Flip - pierwsze wrażenia

GM
Grzegorz Marczak
22

Kiedy przeczytałem w informacji prasowej, że isource zaczął sprzedawać małe kamerki Flip postanowiłem, że nabędę jedną ponieważ wydawało mi się to idealne narzędzie do kręcenia okazjonalnych filmów video. Dzisiaj odebrałem moją kamerkę i po pierwszych testach sprzęt nie rozczarowuje - jest mały, ba...

Kiedy przeczytałem w informacji prasowej, że isource zaczął sprzedawać małe kamerki Flip postanowiłem, że nabędę jedną ponieważ wydawało mi się to idealne narzędzie do kręcenia okazjonalnych filmów video. Dzisiaj odebrałem moją kamerkę i po pierwszych testach sprzęt nie rozczarowuje - jest mały, bardzo zgrabny i banalny w użytkowaniu.

Dlaczego takie maleństwo a nie klasyczna kamera z lepszymi parametrami i możliwościami? Przede wszystkim mam już normalną kamerę i niestety bardzo rzadko z niej korzystam.

Nie pamiętam o tym aby mieć zawsze naładowane baterie, co gorsze nikomu nie chce się zabierać jej na krótkie spacery, wizyty u znajomych (trzeba by przecież wcześniej sprawdzić czy jest wolna kaseta, ustawić ją w odpowiednim miejscu itp). W efekcie kręcimy jedynie ważniejsze wydarzenia rodzinne i oczywiście wyjazdy na wakacje czy wycieczki.

Oczywiście mogłem kupić lepszą i nowocześniejszą kamerę cyfrową - obawiam się jednak, że wydałbym niepotrzebnie za dużo pieniędzy a nie wykorzystałbym ani wszystkich możliwości za które płacę. Tak więc wybrałem małego poręcznego Flip-a.

Moje wrażenia po pierwszych testach? Bardzo pozytywne - kamera jest mała i dobrze trzyma się w reku. Obsługa to właściwie naciśnięcie jednego guzika (nagraj / zatrzymaj). Jest też możliwość przybliżenia i oddalenia nagrywanego obrazu - kamerka jest jednak tak mała, że aby przybliżyć obraz podczas nagrania trzeba użyć dwóch rąk aby nie było za dużo drgań.

Testowe nagranie:Co ciekawe Flip całkiem dobrze radzi sobie w pomieszczeniu gdzie nie ma dobrego światła. Oczywiście widać lekko "ziarno" (nie wiem czy fachowo to określiłem) na nagraniu ale poza tym obraz jest jasny - byłem przygotowany na dużo gorszy efekt ponieważ jest to dość tani sprzęt i jego obiektyw to pewien kompromis między ceną a jakością.

Model który zakupiłem to UltraHD - pozwala mi nagrać do 120 minut filmy (8GB flash) a na bateriach ma pracować do 2,5 godziny. Parametry dla mnie całkowicie wystarczające - tym bardziej, że nagrania można bardzo szybko przegrać przez łącze USB do komputera. Kamerę można też podłączyć bezpośrednio do telewizora poprzez łącze HDMI.

Flip to dla mnie też pretekst do aktywniejszego uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach branżowych :) Będę miał wreszcie narzędzie do nagrania wywiadów z ciekawymi ludźmi - będzie więc więcej video na antywebie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb