Google

Nowa webowa wersja Google Hangouts coraz bardziej mobilna

Grzegorz Ułan
Nowa webowa wersja Google Hangouts coraz bardziej mobilna
16

Właśnie w tej chwili, po odświeżeniu Gmaila, ukazała mi się nowa wersja czatu Google. Wbrew pozorom, zmiany nie są tylko kosmetyczne. Oprócz zmiany awatarów kontaktów na owalne, mamy teraz pod loginem ostatnie wiadomości od danej osoby, podobnie jak w wersji mobilnej. Dodatkowo przebudowano menu...

Właśnie w tej chwili, po odświeżeniu Gmaila, ukazała mi się nowa wersja czatu Google. Wbrew pozorom, zmiany nie są tylko kosmetyczne. Oprócz zmiany awatarów kontaktów na owalne, mamy teraz pod loginem ostatnie wiadomości od danej osoby, podobnie jak w wersji mobilnej.

Dodatkowo przebudowano menu naszego własnego profilu. Z jego poziomu ustawimy czas wyciszenia jak i uzyskamy dostęp do podstawowych ustawień.

Uproszczono też dostęp do generowania grupowych czatów, przycisk wyszukiwarki uruchamia listę naszych kontaktów, spośród których możemy wybrać interesujące nas osoby i zaprosić do czatu tekstowego bądź wideo. Co najważniejsze, teraz dostępność online sygnalizowana jest wyraźnym zielonym dymkiem i tylko i wyłącznie w przypadku dostępności na desktopie.

Całość prezentuje się już prawie identycznie jak w mobilnej wersji Hangouts, aż jestem ciekawy jak bardziej to zintegrują. Chodzi mi w szczególności o ten boczny, wysuwany panel z najczęstszymi kontaktami. To również przydałoby się w jakiś sposób dodać do webowej wersji, gdzie możliwości wizualizacji listy kontaktów są bardziej rozwinięte.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu