29

Banki w Polsce naprawdę przestraszyły się Revoluta. Nowa Rewolucyjna karta w Banku Pekao

Wygląda na to, że już niedługo w większości banków w Polsce będziemy mogli korzystać tak samo z naszych kart płatniczych w kraju, jak i za granicą, bez obaw o dodatkowe koszty za przewalutowanie. Wszystko dzięki Revolutowi, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Od teraz klienci Banku Pekao, korzystający z konta Przekorzystnego, mogą zamawiać nową kartę płatniczą, nazwaną Rewolucyjną. Rewolucja jest, jeśli chodzi o nasze banki, ale usługa braku kosztów przewalutowania przy płatnościach kartą za granicą znamy już od dawna, autorstwa Revoluta.

Niemniej wypada się cieszyć, że i klienci nie znający tej aplikacji, a będący klientami drugiego największego banku w Polsce, będą mogli korzystać z tego udogodnienia podczas pobytu za granicą.

Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.:

Karta rewolucyjna oznacza brak prowizji oraz brak marży za przewalutowanie przy płaceniu za granicą prosto z konta w złotych. Nie ma już potrzeby chodzenia do kantoru przed wakacyjnymi wyjazdami, bo kursy na karcie rewolucyjnej są zbliżone do średnich kursów NBP bez względu na to, czy płacimy za granicą w sklepach czy w internecie. To nie wszystko – karta rewolucyjna daje także możliwość wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie bez prowizji Banku Pekao.

To nowość przy płatnościach z konta złotowego. Można też stworzyć sobie osobne konta walutowe w EUR, USD, GBP, CHF, a karta rewolucyjna sama rozpozna walutę transakcji i pobierze ją z odpowiedniego konta, oczywiście jeśli zasilimy ją wcześniej odpowiednią kwotą w danej walucie. W przypadku braku odpowiedniej ilości środków, transakcja zostanie przeprowadzona z konta złotowego.

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów, to jest warunek regularnego wpływu na konto wynagrodzenia w wysokości minimum 500,00 zł, w takim przypadku nie poniesiemy dodatkowych opłat za pierwsze 2 transakcje wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą.

Źródło: Bank Pekao.