Telekomy

Nowa oferta Play z podwojoną paczką danych - nawet do 140 GB w miesiącu!

GU
Grzegorz Ułan
21

Plus już od jakiegoś czasu kusi klientów podwojoną paczką transferu danych niemal w każdym swoim abonamencie. Pozostali operatorzy nie mogą być na taki ruch obojętni - pierwszy z nich już zareagował. Mowa o Play i jego nowej ofercie na abonament.

Skoro już mamy dwóch operatorów z tak dużymi transferami danych, jak na oferty głosowe, mamy co porównywać. Zerknijmy najpierw na ofertę Plusa, która jest nieco bardziej skomplikowana.

Podwojony transfer danych w ofercie Plusa

Wynika to z tego, iż. Plus jako jedyny operator podzielił swoją ofertę na dwie kategorie - dla klientów, którzy chcą już korzystać z dostępu do nowej technologii 5G i dla tych, którym to jest niepotrzebne czy wolą płacić mniej za samo LTE.

I tak w opcji bez 5G mamy trzy plany (wszystkie z nielimitowanymi rozmowami komórkowymi i stacjonarnymi, nielimitowanymi wiadomościami SMS/MMS) za 20 zł, 50 zł i 75 zł, w których ustawiono limit dostępu do sieci na pełnej dostępnej prędkości w technologii 2G/3G/4G na poziomie odpowiednio 4 GB, 24 GB i 72 GB. W dwóch najdroższych planach po przekroczeniu tego limitu włącza się "lejek" 1 Mb/s, a w najtańszym 32 Kb/s. Dodatkowo, w najdroższym planie mamy dostęp do Tidala przez cały okres umowy w cenie abonamentu.

Z kolei w planach z dostępem do 5G podwojoną paczką danych mamy tylko w najtańszym abonamencie za 60 zł - 50 GB w miesiącu. W pozostałych dwóch taryfach za 90 zł i 120 zł mamy do wykorzystania odpowiednio 100 GB i 150 GB transferu danych w miesiącu.

Podwojony transfer danych w ofercie Play

Play natomiast ma dość spójną ofertę. Dostęp do 5G zapewniony jest w prawie wszystkich planach, za wyjątkiem tylko najtańszego. Również mamy tu pełen no limit na rozmowy i wiadomości w każdym planie, podobnie jak podwojony transfer danych.

Najtańszy plan obecnie to ten za 35 zł, gdzie limit transferu wynosi teraz 6 GB. Dalej mamy plan za 55 zł z transferem 40 GB w miesiącu, za 75 zł ze 140 GB, podobnie jest w najdroższym za 85 zł (tutaj dochodzi dodatkowa karta SIM do włożenia do routera WiFi z dodatkowymi 150 GB).

Porównanie w tabelce

Oczywiście, przy tak różniej konstrukcji ofert u tych dwóch operatorów nie może zabraknąć tu tabelki porównawczej, gdzie całość będzie wyglądała bardziej przejrzyście.

Oferty na abonament Play vs Plus Play Plus Play Plus Plus
Rozmowy komórkowe nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Rozmowy stacjonarne nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości SMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości MMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Transfer danych 6 GB 4 GB 40 GB 24 GB 50 GB
Dostęp do 5G brak brak jest brak jest
Abonament 35,00zł 30,00zł 55,00zł 50,00zł 60,00zł

 

W pierwszej kolejności porównajmy tańsze opcje. W najtańszym planie Play daje teraz 6 GB transferu danych za 35 zł, a Plus 4 GB za 30 zł. W abonamencie za 55 zł w Play mamy już dostęp do 5G z limitem 40 GB, a w Plusie 5G mamy w planie za 60 zł z limitem 50 GB. Tak więc korzystniej wypada tutaj Plus.

Oferty na abonament Play vs Plus Play Plus Play Plus Plus
Rozmowy komórkowe nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Rozmowy stacjonarne nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości SMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości MMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Transfer danych 140 GB 72 GB 140 GB (+150GB) 100 GB 150 GB
Dostęp do 5G jest brak jest jest jest
Abonament 75,00zł 75,00zł 85,00zł 90,00zł 120,00zł

 

Jednak w droższych planach lepiej wygląda tutaj Play, i to zarówno pod względem cenowym jak i zawartości w postaci limitów transferu danych w każdym z planów. Czekamy teraz na ruch ze strony Orange i T-Mobile, u tych operatorów maksymalne limity transferu danych w ofertach na abonament głosowy wynoszą obecnie 70 GB w miesiącu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu