Telekomy

Nowa oferta internetu mobilnego od Orange z „nielimitowanym” transferem LTE

Grzegorz Ułan
Nowa oferta internetu mobilnego od Orange z „nielimitowanym” transferem LTE
23

W zeszłym roku Orange udostępnił swoim klientom w promocji dostęp do nielimitowanego LTE po wyczerpaniu podstawowego pakietu transferu danych bez opłat. Promocja ta początkowo miała trwać do 15 kwietnia bieżącego roku, ostatecznie przedłużono ją do 26 kwietnia. Wiadomym było, że po tym okresie Or...

W zeszłym roku Orange udostępnił swoim klientom w promocji dostęp do nielimitowanego LTE po wyczerpaniu podstawowego pakietu transferu danych bez opłat. Promocja ta początkowo miała trwać do 15 kwietnia bieżącego roku, ostatecznie przedłużono ją do 26 kwietnia.

Wiadomym było, że po tym okresie Orange udostępni nową ofertę internetu mobilnego i tak też się stało. Dziś już możemy zapoznać się z nowym cennikiem pod nową nazwą LTE FreeNet.

W zasadzie mamy tu cztery opcje do wyboru, a mianowicie ofertę z urządzeniem na okres 12 miesięcy albo 24 miesięcy i ofertę bez urządzenia z analogicznymi okresami.

Różnica pomiędzy tymi dwoma okresami odbija się na pakiecie danych i promocyjnym okresie obniżonej ceny abonamentu. Jeśli zdecydujemy się na dwa lata, mamy podwojone pakiety danych i pół roku w promocyjnej cenie.

Oczywiście pytanie najistotniejsze jest takie, jak to jest z tym nielimitowanym transferem LTE? Otóż jak zajrzymy do regulaminów, a jest ich trochę, to okazuje się, że tu również opcja ta jest zróżnicowane w zależności od wybranej oferty.

W przypadku oferty z urządzeniem prędkość "nielimitowanego" internetu LTE zostanie ograniczona do 5 Mb/s lub 10 Mb/s w przypadku dwóch pierwszych planów po wyczerpaniu podstawowego pakietu oraz nadal bez ograniczeń w najdroższym planie.

Jeśli wybierzemy ofertę bez urządzenia tylko przez pierwsze 3 miesiące lub 6 miesięcy, możemy korzystać z "nielimitowanego" transferu po LTE i to z ograniczeniem prędkości, po wykorzystaniu podstawowego pakietu. Po tym okresie opcja ta zostanie zdezaktywowana. W najdroższym planie przez cały okres umowy możemy korzystać z LTE z ograniczeniem do 10 Mb/s.

Ponadto Orange zastrzega sobie w regulaminie, że w przypadku przekroczenia limitu 100 GB pobranych danych w danym okresie rozliczeniowym, może ograniczyć prędkość transferu do nie więcej niż 1 Mb/s. Przynajmniej w tym punkcie nie pozostawia złudzeń, jasno to określając w przeciwieństwie do Plusa, który naraził się tym na falę krytyki, gdy wprowadzał podobną ofertę.

Oto dwa zapisy z regulaminu, które chyba najbardziej Was zainteresują przed wyborem tej usługi "nielimitowanego" LTE:

Orange ograniczy prędkość transmisji danych do nie więcej niż 1 Mb/s w przypadku, gdy transfer danych w
technologii LTE po zużyciu podstawowego pakietu danych przekroczy wartość 100 GB.

Orange może ograniczyć prędkość transmisji danych do nie więcej niż 64 kb/s w przypadku, gdy sposób
korzystania z transmisji danych zagraża stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych użytkowników.

Nasze zestawienie ofert internetu mobilnego zaktualizujemy dzisiaj o tę ofertę.

Aktualizacja

Klienci, którzy korzystają z internetu w abonamencie telefonicznym, będą mogli skorzystać z transferu LTE, po wyczerpaniu podstawowego pakietu w cenie 10 zł miesięcznie i z ograniczeniem prędkości do 5 Mb/s.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu