Polska

Nowa kategoria na OLX. Bezpłatne ogłoszenia z pomocą dla Ukrainy

Krzysztof Rojek
Nowa kategoria na OLX. Bezpłatne ogłoszenia z pomocą dla Ukrainy
2

OLX uruchomił specjalną zakładkę, na której za darmo można wrzucać ogłoszenia o pomocy dla ukraińskich uchodźców.

Wojna zapukała do naszych drzwi i codziennie jesteśmy świadkami zarówno tragicznych i traumatycznych scen - bombardowania budynków ludności cywilnej, szpitali, szkół, przedszkoli czy kluczowych elementów infrastruktury potrzebnej do podtrzymania funkcjonowania miast - jak i naprawdę budujących, szczególnie w kontekście pomocy płynącej od zwykłych ludzi - zbiórek, wolontariatu, oferowania schronienia dla uchodźców czy transportu. Czy tego chcemy czy nie, wojna, szczególnie prowadzona przez okupanta popełniającego zbrodnie wojenne i mordującego cywili. W pomoc więc włączają się firmy, przekazując duże środki finansowe oraz odcinając Rosję i Białoruś od swoich produktów.  Te z przedsiębiorstw, które działają na polskim rynku, także pomagają jak mogą.

Nowa kategoria na OLX - chcesz pomóc, zamieść darmowe ogłoszenie

Jak możemy przeczytać w komunikacie Grupy OLX "Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, właśnie uruchomiliśmy nową kategorię specjalną na OLX - Dla Ukrainy. Dzięki niej bezpłatnie dodasz ogłoszenie oferujące darmową pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Kategoria jest widoczna na stronie głównej serwisu. W kategorii Dla Ukrainy możesz dodać ogłoszenia m.in z zakresu transportu, zakwaterowania, pomocy medycznej, artykułów spożywczych i higienicznych i usług z zakresu prawa czy tłumaczeń.

Zakładka już działa i pojawiają się w niej pierwsze ogłoszenia. Kategorie napisane są także po Ukraińsku aby uchodźcom nie znającym polskiego bądź angielskiego było łatwiej w nich nawigować. Miejmy nadzieje, że popularność serwisu sprawi, że ogłoszenia w nim zawarte będą łatwo odnajdywane przez osoby, które takiej pomocy potrzebują i nie będą wykorzystywane przez oszustów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu