Polska

Nowa Formuła Play na Kartę – Przełom w ofertach na kartę?

Grzegorz Ułan
Nowa Formuła Play na Kartę – Przełom w ofertach na kartę?
50

Dostaliśmy właśnie od rzecznika Play, Pana Marcina Gruszki, informację o wprowadzeniu nowej oferty Formuła Play na Kartę. W wysłanym komunikacie nazwaną ją przełomową, zobaczmy. Otóż, do tej pory, największą bolączką użytkowników ofert przedpłaconych była konieczność pamiętania o włączaniu czy wy...

Dostaliśmy właśnie od rzecznika Play, Pana Marcina Gruszki, informację o wprowadzeniu nowej oferty Formuła Play na Kartę. W wysłanym komunikacie nazwaną ją przełomową, zobaczmy.

Otóż, do tej pory, największą bolączką użytkowników ofert przedpłaconych była konieczność pamiętania o włączaniu czy wyłączaniu usług dodatkowych. Teraz, po wysłaniu jednego kodu lub SMS-a, będzie można włączać wybraną usługę lub kilka usług, które to będą automatycznie się odnawiać co miesiąc.

Wraz z nową ofertą uruchomione zostaną 3 usługi:

  • Formuła SMS - nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 7 zł/m-ąc (kod *111*401*1# lub SMS START.401 pod numer 111)
  • Formuła 3w1 - nielimitowane SMS-y i rozmowy w Play oraz 100 MB transferu danych za 14 zł/m-ąc (kod *111*402*1# lub SMS START.402 pod numer 111)
  • Formuła 4w1 - nielimitowane SMS-y i rozmowy w Play, 1 GB transferu danych i połączenia do innych sieci za 9 groszy/min w cenie 21 zł (kod *111*403*1# lub SMS START.403 pod numer 111)

Ostatnia opcja wydaje się być naprawdę interesująca, ale nadal tylko w przypadku, gdy rozmawiamy głównie w sieci Play. Z drugiej strony trudno się dziwić, ewidentnie to pstryczek w kierunku njumobile i próba podebrania klientów tej usługi, która w moim odczuciu wygrała poprzedni rok i wyścigi po klientów usług przedpłaconych.

Zobaczmy jeszcze jak będą wyglądać standardowe stawki w nowej Formule Play na kartę, jeśli nie zdecydujecie się na włączenie powyższych usług:

  • Połączenia do wszystkich sieci - 29 gr/minutę
  • SMS-y - 9 gr/SMS
  • MMS-y - 19 gr/MMS
  • Transfer danych - 2 gr/100kB

Przełomu to tu jednak nie widzę, raczej ułatwienie i udogodnienie dla obecnych klientów, którzy rozmawiają głównie w sieci Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot