Apple

"Znajdź mój iPhone" będzie precyzyjniej śledzić... nie tylko iPhone'y. Gigant pracuje nad nowym akcesorium

Kamil Świtalski
"Znajdź mój iPhone" będzie precyzyjniej śledzić... nie tylko iPhone'y. Gigant pracuje nad nowym akcesorium
4

Podobno wkrótce mielibyśmy doczekać się nowej wersji aplikacji "Znajdź mój iPhone" która połączy ją w jeden produkt z "Znajdź moich znajomych". Co więcej — program miałby pozwolić znaleźć więcej, niż tylko gadżety Apple.

Aplikacja Znajdź Mój iPhone to jedna z tych systemowych opcji, po którą wyjątkowo chętnie sięgają użytkownicy z całego świata. Mimo że telefony są z roku na rok coraz droższe, z każdym rokiem statystyki związane z ich kradzieżą wyglądają coraz bardziej optymistycznie (zobacz: W 2018 roku zgłoszono kradzież ponad 14 tys. telefonów komórkowych, w 2005 było ich prawie 60 tysięcy). Ich zabezpieczenia nie są tu pewnie bez zasług, w końcu dzięki niepozornym programom możemy nie tylko zlokalizować urządzenie na mapie, ale także zdalnie je wymazać. Jak informuje serwis 9to5 Mac — wkrótce mielibyśmy doczekać się zestawu zmian w aplikacji.

A właściwie w dwóch aplikacjach — bowiem funkcje Znajdź mój iPhone oraz Znajdź moich znajomych miałyby zostać wkrótce zamknięte w jednym programie, który na tę chwilę znamy jako "GreenTorch". Prace miałyby być na tyle zaawansowanym poziomie, że inżynierowie z firmy już mogliby ją testować. Program ma trafić zarówno na iOS jak i macOS jako aplikacja stworzona za pomocą Marzipan — uniwersalnego API, które dopracowuje Apple.

Poza połączeniem dwóch aplikacji, mielibyśmy doczekać się tam również nowych funkcji — m.in. lokalizowania urządzenia nawet wtedy, kiedy nie jest podłączone do internetu. Apple ma jednak dużo większe ambicje związane z nowym wcieleniem aplikacji służącej do odnajdywania urządzeń — poza znajdowaniem znajomych oraz sprzętów firmy (tak, włącznie z AirPodsami), zunifikowana aplikacja miałaby pozwolić odnaleźć znacznie więcej. Wszystko to dzięki tajemniczemu urządzeniu o nazwie kodowej B389, które ma być niewielkim gadżetem z lokalizatorem, który parować będziemy z naszym kontem iCloud. Dzięki temu oddalając się od nich za bardzo — otrzymamy komunikat i... jest szansa że zapominalscy nareszcie przestaną gubić klucze, karty, portfele czy inne ważne dla nich przedmioty. Tylko biorąc pod uwagę to ile gadżetów w podobnym klimacie jest już na rynku mam wątpliwości, czy faktycznie potrzeba im tych znacznie droższych, które można zsynchronizować z iCloud.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu