Internet

Startuje Nowa Akademia. Platforma do walki z wykluczeniem cyfrowym

Piotr Kurek
Startuje Nowa Akademia. Platforma do walki z wykluczeniem cyfrowym
1

Wykluczenie cyfrowe dla wielu może być abstrakcyjne. Dostęp do komputera i internetu wydaje się oczywisty. Jednak nie każdy może korzystać z tych „podstawowych” technologii. Fundacja Media 3.0 i HP uruchamiają Nową Akademię — platformę do walki z wykluczeniem najmłodszych.

Nowa Akademia do ogólnodostępna platforma edukacyjna, która zakłada, że jeszcze w tym roku dotrze do 100 tys. użytkowników z Polski. Kierowana jest do różnych grup wiekowych, ale skupia się przede wszystkim na dzieciach i młodzieży. Twórcy skupiają się na tematach ochrony środowiska, przedsiębiorczości dla młodych, umiejętności programowania, druku 3D, grywalizacji, start-upów cyfrowych i społecznych, pracy z danymi. To współna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i HP. Inicjatywa stanowi część strategii firmy, która  celuje w bycie najbardziej zrównoważoną i dbającą o równe szanse organizacją technologiczną na świecie.

Firma w ramach Nowej Akademii udostępnia też HP LIFE. Jest to bezpłatny internetowy program szkoleniowy w zakresie umiejętności oferowany przez Fundację HP dla osób w każdym wieku. Korzystać mogą z niego zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci. Treści HP LIFE uzupełnione zostaną dodatkowo o materiały przygotowane lokalnie.

Ogromnie zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież miały dostęp do edukacji na najwyższym poziomie, a także żeby mogły osiągać jak najlepsze rezultaty w nauce. W HP głęboko wierzymy, że nowe technologie mogą im w tym pomóc, dlatego aktywnie walczymy z wykluczeniem cyfrowym.

— mówi Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska.

Nowa Akedemia. Walka z wykluczeniem cyfrowym dzieci i młodzieży

Nowa Akademia startuje już 6 września br. Jej uruchomieniu towarzyszy hackathon przygotowany z myślą o osobach w wieku 14+. Zadanie konkursowe polegać będzie na stworzeniu oprogramowania związanego z ochroną środowiska. Inicjatorzy mają nadzieję, że nowa inicjatywa pomoże uczynić edukację bardziej dostępną i skuteczną.

Naszą ambicją jest wspieranie nauczycieli w poszerzaniu dostępu do materiałów dydaktycznych, a tym samym pomoc młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w czasach edukacji online i na przyszłym rynku pracy.

— tłumaczy Łukasz Żyła, Prezes Fundacji Media 3.0

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu