Google

Google powinno wyznaczać trendy, a nie kopiować jak inni

Paweł Winiarski
Google powinno wyznaczać trendy, a nie kopiować jak inni
32

O podniesienie ręki do góry proszeni są wszyscy którzy spekulowali, że nowy Google Pixel będzie wyglądał jak każdy nowy smartfon z Androidem i dostanie kochanego/znienawidzonego (niepotrzebne skreślić) notcha.

Wycieki, rendery - ale biorąc pod uwagę to, jak często pokrywają się z późniejszymi oficjalnymi informacjami dotyczącymi zarówno specyfikacji smartfonów, jak i ich wyglądu - mogą się sprawdzić. Wygląda na to, że nowy Pixel dostanie notcha. Cieszycie się?

O pewności tej informacji można oczywiście dyskutować, do sieci wyciekły zdjęcia szklanych ochraniaczy na ekrany Pixela 3 i Pixela 3 XL. Jeśli faktycznie smartfony miałyby tak wyglądać, byłaby to duża zmiana względem poprzednich modeli, szczególnie większej wersji googlowskiego urządzenia.

Na twitterowym profilu Bena Geskina można natomiast znaleźć bazujące na tych doniesieniach rendery nowych Pixeli. Nie wygląda to najlepiej, prawda?

Mi się akurat notche podobają i choć faktycznie trend przybiera jakieś chore rozmiary, to sam rozważając przesiadkę ze swojego Samsunga Galaxy S7 Edge będę na wcięcia patrzył przychylnie. Jednak zgadzam się z pewną opinią, która krąży ostatnio po sieci. Notch sam w sobie jest ok, gorzej prezentują się dolne elementy androidowych smartfonów, których producenci decydują się na "zakola". Bo skoro mówi się A w kwestii ekranu, to trzeba też powiedzieć B, a nie wciskać po drugiej stronie niepasującą do całości belkę, jakkolwiek cienka by nie była. A niestety większość producentów tak właśnie robi, co przy iPhonie X wygląda po prostu słabo. Mowa oczywiście o modelu Pixel 3 XL.

Zwykły Pixel 3 wygląda...po prostu tak sobie, zwyczajnie i jestem zdziwiony, że skoro Huawei wrzucił Notcha do wszystkich nowych P20, Google nie robi tego samego ze standardowym modelem.
Smuci mnie jeszcze jedna rzecz. Google to firma, która - podobnie jak Apple - powinna wyznaczać trendy i cicho liczyłem na to, że nowe Pixele przełamią modę na notche. Tak dla zasady. Zaproponują coś innego, może kompletnego bezramkowca - takiego bez górnego wcięcia, za to z brakiem belki na dole. Tymczasem wygląda na to, że firma (i producent samego urządzenia) projektując telefon woli po prostu podglądać konkurencję i kopiować cudze pomysły - a jeszcze gorsze, że nie te od Apple tylko od producentów smartfonów z androidem (czyli tego "gorszego" notcha). No cóż, jeśli plotki się potwierdzą, będę rozczarowany.

 źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu