Startups

notanio.pl - pomocne dla szukających dobrej ceny

Grzegorz Marczak
notanio.pl - pomocne dla szukających dobrej ceny
18

Pod adresem notanio.pl powstało nowe narzędzie, dzięki któremu będziemy mieli szansę szybciej i łatwiej wyszukać dobrej ceny dla interesującego nas produktu. Serwis ten przeszukuje za nas strony aukcyjne oraz porównywarki cen - w chwili obecnej są to : allegro, ebya, nokaut, skąpiec, radar i śwista...

Pod adresem notanio.pl powstało nowe narzędzie, dzięki któremu będziemy mieli szansę szybciej i łatwiej wyszukać dobrej ceny dla interesującego nas produktu. Serwis ten przeszukuje za nas strony aukcyjne oraz porównywarki cen - w chwili obecnej są to : allegro, ebya, nokaut, skąpiec, radar i świstak.

Obsługa tej "wyszukiwarki" jest banalnie prosta - w pole wyszukiwania wpisujemy nazwę produktu i po chwili dostajemy wyniki jakie znalazł system w wymienionych wyżej serwisach. Wszystko działa dość sprawnie i bardzo szybko. Wyniki posortowane są oczywiście od najbardziej atrybucyjnej czyli najtańszej oferty jaka znalazła się w wybranymi serwisie.Oprócz wyszukiwania podstawowego mamy też opcję zaawansowane, w których możemy określić cenę minimalną, wykluczyć z wyników aukcje (powinno to być moim zdaniem domyślnie zaznaczone ponieważ, licytacje i kwoty pośrednie zaburzają teraz nieco to co widzimy jako wynik wyszukiwania) itp.

Oto jakie są według autorów serwisu grupy docelowe tego narzędzia oraz plany związane z rozwojem aplikacji:

Docelowe grupy użytkowników są dwie. Pierwsza to osoby, które zdecydowane są na kupno konkretnej rzeczy i chcą po prostu sprawdzić co gdzie ile kosztuje. Słowo "konkretnej" ma tutaj spore znaczenie - nie ma tu bowiem szczegółowego drzewa kategorii i zaawansowanych filtrów. Nie ma też zdjęć, opisów, opinii, ocen ani komentarzy. W praktyce oznacza to, że jeżeli ktoś chce kupić po prostu nokię e55 lub sony ericssona k770i to notanio powinno być dla niego użytecznym narzędziem. Jeżeli ktoś szuka natomiast kapelusza damskiego lub nokii ale nie wiadomo jakiej to notanio będzie dla odmiany kompletnie bezużyteczne:).

Druga grupa użytkowników, dla których notanio może okazać się interesujące to osoby, które szukają rzeczy trudno dostępnych. W tym przypadku przeszukanie wielu serwisów zwiększa po prostu szansę na powodzenie poszukiwań.

Plany na przyszłość to rozszerzenie listy przeszukiwanych serwisów, nowe filtry w wyszukiwaniu zaawansowanym, podszlifowanie a być może całkowita zmiana wyglądu, jeśli okaże się to możliwe to poprawa szybkości działania, skupienie się na różnych detalach poprawiających przejrzystość, łatwość obsługi i ogólną funkcjonalność.

Wydaje mi się, że notanio.pl będzie bardzo pomocnym narzędziem dla tych którzy mają już wybrany produkt i szukają gdzie można kupić go najtaniej. Jedyne do czego przyczepił bym się na starcie to nieco surowy wygląd strony głównej. Wprawdzie instrukcja obrazkowa tłumaczy nam o co chodzi ale wyeksponował bym bardziej samą wyszukiwarkę i dodał bym trochę kolorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu