Świat

NoSo - odpocznij od serwisów networkingowych.

Grzegorz Marczak
5

Noso to skrót od No Social. NoSo tak naprawdę trudno nazwać serwisem internetowym, jest to raczej idea lub pomysł odpoczynku od trendów społecznościowych, od ciągłego budowania sieci, od bycia członkiem społeczności czy też od dzielenia się wszystkim i ze wszystkimi. Tak naprawdę NoSo to przypomn...

Noso to skrót od No Social. NoSo tak naprawdę trudno nazwać serwisem internetowym, jest to raczej idea lub pomysł odpoczynku od trendów społecznościowych, od ciągłego budowania sieci, od bycia członkiem społeczności czy też od dzielenia się wszystkim i ze wszystkimi.

Tak naprawdę NoSo to przypomnienie o tym, że poza życiem wirtualny jest także realny świat i to on dla nas powinien być najważniejszy i być traktowany priorytetowo.

NoSo organizuje za nas coś co się nazywa “meet without meeting.” Spotkania NoSo, właściwie nie są spotkaniami, mamy pojawić się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej porze. NoSo polega na tym aby podczas takiego "spotkania" nie rozmawiać z nikim, nie korzystać z telefonu komórkowego, sprzętu grającego itp. - mamy być odłączeni i odpocząć od wszystkiego co związane jest z technologią i internetem. Po spotkaniu czy też sesji NoSo udajemy się do domu. W spotkaniach (bez spotkań) może uczestniczyć wiele osób, jednak nie kontaktują się one ze sobą ponieważ nie taki jest cel NoSO.

Bardzo ciekawie całą idee serwisu obrazuje film, który znajduje się na stronie głównej projektu NoSo (niestety nie można go załączyć na blogu lub inne stronie a na youtube jeszcze go nie ma).

Możliwe, że NoSo to niezły pomysł na serwis lub wirusowy marketing - jednak idea, odłączenia się od wirtualnego świata jest jak najbardziej pożyteczna i zapewne wielu osobą powinna uświadomić, że za dużo czasu spędzają w internecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu