Moje przemyślenia

Normalize.css - alternatywa dla resetowania

15

Jeśli miałbym zaproponować pierwsze przykazanie internetowego geeka, zapewne byłoby to "Nie wymyślaj koła po raz drugi!". Zdecydowana większość pracy została już zrobiona i gdzieś udostępniona. Najlepszym przykładem jest Normalize.css. Arkusz styli, który usuwa różnice między domyślnymi stylami w ró...

Jeśli miałbym zaproponować pierwsze przykazanie internetowego geeka, zapewne byłoby to "Nie wymyślaj koła po raz drugi!". Zdecydowana większość pracy została już zrobiona i gdzieś udostępniona. Najlepszym przykładem jest Normalize.css. Arkusz styli, który usuwa różnice między domyślnymi stylami w różnych przeglądarkach, poprawiają przy okazji błędy i niwelując różnice między nimi.

Normalize.css jest dziełem Jonathana Neala i Nicolasa Gallaghera. Obsługuje przeglądarki Chrome, Firefox 3+, Safari 4+, Opera 10+, Internet Explorer 6+.

Nie jestem webdesignerem, czy też programistą, ale regularnie zdarza się, że muszę stworzyć nową lub poprawić istniejącą stronę. Jednak, zajmując się tym okazyjnie, nie znam wszystkich tricków. Normalize.css rozwiązuje ten problem, aplikując najważniejsze hacki, usuwając niekonsekwencje wynikłe z różnic między przeglądarkami i dając sensowny zestaw domyślnych wartości.

Podejrzewam, że może przydać się również zawodowcom. Zawiera obszerne komentarze wyjaśniające co i dlaczego poprawia i można potraktować go również jako bazę wiedzy, a nie tylko bazę do budowy własnego arkusza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

css