Nokia

Nokia z Androidem? A proszę bardzo

Konrad Kozłowski
Nokia z Androidem? A proszę bardzo
14

"Gdyby ta Lumia miała Androida to schodziłaby jak ciepłe bułeczki" - taka opinia pojawiała się pod kolejnymi flagowymi modelami od Nokii, które zachwycały fantastycznym wyglądem, bardzo dobrym wykonananiem czy świetnym aparatem. Teraz, sytuacja fińskiego producenta nieco się skomplikowała za sprawą...

"Gdyby ta Lumia miała Androida to schodziłaby jak ciepłe bułeczki" - taka opinia pojawiała się pod kolejnymi flagowymi modelami od Nokii, które zachwycały fantastycznym wyglądem, bardzo dobrym wykonananiem czy świetnym aparatem. Teraz, sytuacja fińskiego producenta nieco się skomplikowała za sprawą zacieśniającej się współpracy z Microsoftem, co nie znaczy jednak że liczne prośby klientów nie zostaną wysłuchane. Smartfon od Nokii z systemem Android może pojawić się już w 2014 roku.

Seria Lumia to tak naprawdę jedyne produkty ciagnące wózek o nazwie "Windows Phone". Pozostali producenci postanowili odpuścić sobie mobilne okienka lub zredukować swoje zaangażowanie w ten projekt do bardzo niskiego, niemal znikomego poziomu. Dla wielu smartfony Lumia to jedne z lepszych dostępnych na rynku, lecz przeszkodą nie do przeskoczenia wielekrotnie okazywała się domniemana największa zaleta tych telefonów, czyli system operacyjny od Microsoftu. Życzeniem sporej grupy uzytkowników był telefon z Androidem na pokładzie i Nokia rzeczywiście coś takiego przygotowuje.

Serwis The Verge podzielił się wczoraj informacją o pracach Nokii nad smartfonem z mobilnym systemem od Google, lecz na pierwszy rzut oka moglibyśmy go wcale nie rozpoznać. Zastosowany ma być bowiem "zabieg" podobny do tego co zrobił Amazon na swoich tabletach Kindle Fire, gdzie znajdziemy niepodobną w żaden sposób do produktu Google wersję Androida. Nie możemy być pewni czy widoczny na powyższej grafice telefon miałby należeć do serii Asha czy może Lumia, lecz wizja Nokii okazuje się być znacznie prostsza niż można by się domyślać, stąd wniosek może być tylko jeden.

Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że Nokia "Normandy" - bo tak brzmi nazwa kodowa tego smartfona - miałaby poszerzyć grono smartfonów Asha oferując znacznie szerszy wybór aplikacji, aniżeli pracujące pod kontrolą autorskiego oprogrowamowania Nokii telefony. Według doniesień wiele popularnych aplikacji, w tym Skype, będą kompatybilne na tym urządzeniu. Pracownicy zaangażowani w ten projekt otrzymali informację o planowanej dacie premiery, a jest nią rok 2014. Niestety, w tej kwestii nie wiemy nic więcej.

To chyba nie do końca to, na co liczyliśmy?

Grafika: evleaks.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nokia z androidem