Nokia

Piękny duży ekran i... notch. O telefonie Nokia X7 wiemy coraz więcej

Jakub Szczęsny
Piękny duży ekran i... notch. O telefonie Nokia X7 wiemy coraz więcej
11

Po ostatnich udanych premierach - zarówno pod kątem jakości urządzeń jak i sprzedaży, Nokia po raz kolejny udowadnia, że to nie jest jej ostatnie słowo, jak chodzi o smartfony. Telefon Nokia X7 (albo jak kto woli: Nokia 7.1 Plus) ma charakteryzować się naprawdę dużym ekranem i nie przez wszystkich uwielbianym notchem.

Najnowsze doniesienia z Chin, gdzie produkowane jest urządzenia wskazują na to, że Nokia X7 ma mieć naprawdę potężny wyświetlacz, a i mocy z pewnością nam nie zabraknie. Wiele również mówi się o spodziewanej nazwie urządzenia na rynku: sprzęt ma pojawić się pod nazwą Nokia 7.1 Plus. Pod maską rzeczonego urządzenia znajdziemy nie byle jakiego Snapdragona 710 i najprawdopodobniej co najmniej 4 GB pamięci RAM. Informacje o reszcie podzespołów nie są już takie jednoznaczne i należy poczekać na nieco bardziej wiarygodne źródła.

Wspomniany notch ma być nieco większy niż ten, który znamy z telefonu Nokia X6. Nieznane są jednak wymiary wyświetlacza, ale źródła donoszą, iż jego wielkość może być bardzo podobna do tego, co znajduje się w Nokii X5. Biorąc pod uwagę fakt, iż Nokia X7 ma być bezpośrednim następcą Nokii 7 Plus, najprawdopodobniej sprzęt zobaczymy na rynku dopiero późnią jesienią. Nokia (i HMD Global) nie chce ograniczać się do jedynie najbardziej chłonnych rynków technologicznych - coraz więcej siły przykłada bowiem również do Europy, gdzie marka "Nokia" jest w dalszym ciągu bardzo silna i wygląda na to, że świadomość konsumentów warunkuje bardzo dobre wyniki sprzedażowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu