Nokia

Nokia 5.1 Plus udowodni, że Finowie wiedzą, co to tani i ładny smartfon

16

Powrót Nokii do świata żywych był wyczekiwany przez wielu. W sumie sami Finowie mogą zaliczyć go do bardzo udanych, ponieważ szybko zyskali sensowny udział w rynku. Dotychczas jednak brakowało im modelu tańszego, a przy wyróżniającego się. Na szczęście Nokia 5.1 Plus powinna to zmienić.

Chiny laboratorium Nokii

Zanim przejdziemy do samej nadchodzącej nowości, warto wspomnieć o Nokii X6, wciąż dostępnej wyłącznie na terenie Chin. Jest to pierwszy ich smartfon z notchem, który wzbudził sporo emocji, a dyrektor marki zapytał się ludzi na Twitterze, czy nie chcieliby zobaczyć czegoś podobnego poza Państwem Środka. Pozytywny odzew był jasnym znakiem, że czas rozszerzyć dystrybucję o kolejny kontynent.

Globalnie jednak linia X nie będzie istniała. Podobno Nokia X6 stanie się Nokią 6.1 Plus, natomiast jej mniejsze rodzeństwo będziemy mogli kupić pod nazwą Nokia 5.1 Plus (w Chinach: Nokia X5). Moim zdaniem bardzo dobrze, że producent stara się stosować u nas spójne nazewnictwo. Przejdźmy już zatem do samej nowości. Co tam się znajdzie?

Nokia 5.1 Plus – tak daleko od oryginału

Nokia 5.1 to niewyróżniający się średniak. Tymczasem jego wersja Plus nie będzie miał z nim zbyt dużo wspólnego i pod względem wyglądu będzie się wyróżniać. W końcu zamiast 5,5-calowego ekranu Full HD+, pojawi się 5,86-calowy panel HD+ z wcięciem – trudno tu jedynie zaakceptować niższą rozdzielczość, ale zapewne pozwoli to zachować cenę na bardziej atrakcyjnym poziomie. Z tyłu z kolei na miejscu aparatu 16 Mpix pojawi się podwójny moduł 13 i 5 Mpix, a z przodu pozostanie ta sama kamerka 8 Mpix. Do tego nieznacznie większa bateria (3000 vs. 2970 mAh).

Napędzać go będzie ośmiordzeniowy układ Mediatek Helio P18 (8 x ARM Cortex A53 2 GHz) z grafiką ARM Mali T720, uzupełniane przez 3, 4 lub 6 GB RAM i 32 albo 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy. Oficjalna premiera odbędzie się 11 lipca w Pekinie. Najprawdopodobniej wtedy też poznamy Nokię 6.1 Plus na rynki światowe – trzeba przyznać, że zapowiada się interesująca konferencja. Ile natomiast ma kosztować Nokia 5.1 Plus? Na razie mówi się o kwocie rzędu 450 – 600 złotych. Uważam, że w tym segmencie taki model mógłby stać się bestsellerem.

Co sądzicie o Nokii 5.1 Plus?

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu