Nokia

Nokia szykuje efekt "WOW" w swoich nowych smartfonach. Zgadniecie co to takiego?

KK
Konrad Kozłowski
34

Skazywana przez wielu na pożarcie i porażkę Nokia zaczyna się najwyraźniej dopiero rozkręcać. Po ostatnich premierach, kiedy to poznaliśmy takie modele jak 1320 i 1520 oraz tablet 2520, wydawało się że firma będzie musiała zaczekać na odzew klientów i ocenę własnej sytuacji zanim zdecyduje się na ko...

Skazywana przez wielu na pożarcie i porażkę Nokia zaczyna się najwyraźniej dopiero rozkręcać. Po ostatnich premierach, kiedy to poznaliśmy takie modele jak 1320 i 1520 oraz tablet 2520, wydawało się że firma będzie musiała zaczekać na odzew klientów i ocenę własnej sytuacji zanim zdecyduje się na kolejne premiery. Nic bardziej mylnego - Nokia jest w ofensywie.

Przygotowywane przez Microsoft uaktualnienie systemu Windows Phone do wersji 8.1 może być świetną okazją dla producentów do zaprezentowania swoich najnowszych produktów. I dokładnie to planuje Nokia, która według ostatnich przecieków, pracuje aktualnie nad dwoma kolejnymi urządzeniami, które oprócz dysponowania najnowszą wersją systemu w dniu swojej premiery, mają także oferować co najmniej jedną, niespodziewaną funkcję.

Według serwisu The Verge ma nią być nowość o nazwie "3D Touch", która ni mniej ni więcej oznaczać ma opcję sterowania telefonem bez potrzeby dotykania ekranu. Coś podobnego znamy już chociażby z Samsunga Galaxy S4, gdzie znalazły się tak zwane "Air Gestures". Technologia ta miała być rozwijana prze Finów przez ostatnie kilka lat i co ciekawe jedynie dwa lata temu wspomniano o niej jako o "kluczowym obszarze innowacji" dla fińskiej firmy. Jak ma to wyglądać w praktyce? Możliwe ma być wykonywanie konkretnych gestów nad nad ekranem urządzenia, choć nie tylko i ma pozwalać to między innymi na przewijanie widocznej zawartości.

Czego możemy spodziewać się po samym Windows Phone 8.1? Microsoft ma jeszcze wiele zadań do wykonania, lecz ta aktualizacja przynieść ma przede wszystkim takie nowości jak centrum powiadomień, usprawnienia dla wielozadaniowości oraz osobistego asystenta o nazwie kodowej Contana, który działać ma podobnie do obecnego w iOS Siri. Czy doczekamy się czegoś znacznie ciekawszego? Oczekiwania użytkowników mogą robić niemałe wrażenie, szczególnie gdy czyta się o możliwości przypinania aplikacji do krawędzi ekranu na większych smartfonach, w ten sam sposób jak dzieje się to w Windows 8.

Jakie są Wasze oczekiwania wobec Windows Phone 8.1 i nowych produktów Nokii?

Zdjęcie: Wired.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu