Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Nokia

Nowe telefony Asha, smartfony Lumia i... tablet od Nokii ! Relacja z Nokia World 2013

KK
Konrad Kozłowski
48

Nokia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - podczas dzisiejszej konferencji ma pokazać kilka ciekawych nowości, między innymi nowe smartfony, być może tablet oraz akcesoria. Zapraszamy do śledzenia Nokia World 2013 razem z Antyweb. Startujemy o 9:00. Na scenie pojawił się Stephen Elop. Zadan...

Nokia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - podczas dzisiejszej konferencji ma pokazać kilka ciekawych nowości, między innymi nowe smartfony, być może tablet oraz akcesoria. Zapraszamy do śledzenia Nokia World 2013 razem z Antyweb. Startujemy o 9:00.

Na scenie pojawił się Stephen Elop. Zadaniem Nokii jest stworzenie pięknych urządzeń, pozwalających zatrzymywać momenty na zawsze. Nokia, jak zawsze, "łączy ludzi".

Zaprezentowane zostały trzy nowe modele Asha z przezroczystą obudową z domieszką różnych kolorów, zupełnie jakby telefon został zamrożony w kostce lodu. Nowe modele to Asha 500, 502 i 3G 503. Modele 502 i 503 oferują matryce o rozdzielczości 5 megapikseli oraz diodę flash. Sporą rolę odgrywa także rozwiążanie "swipe", które pozwala na szybkim dostęp do listy aplikacji, ale teraz także na dostęp do aparatu. Podczas robienia zdjęcia można przytrzymać palec na ekranie w dowolnym miejscu, by wywołać zaawansowane ustawienia. Seria Asha umożliwiać będzie dzielenie się zdjęciami poza dobrze znanymi portalami jak Facebook, Twitter, także za pomocą WhatsApp.

Aplikacja WhatsApp dostępna będzie dostępna dla urządzeń Asha już w przyszłym miesiącu i oferować będzie wszystkie funkcje, które znamy z innych platform.

"Fastlane" to funkcja pozwalająca na przeglądanie naszych aktywności z sieci społecznościowych oraz kalendarza. Teraz, możliwe będzie zarządzanie zawartością strumienia i wskazanie z których aplikacji chcemy otrzymywać powiadomienia.

Nokia 500 z aparatem 2 megapiksele kosztować będzie 69 dolarów i dostępna będzie również w wersji dual sim. Nokia 502 z aparatem 5 megapikseli kosztować ma 89 dolarów, zaś za 10 dolarów więcej nabyć będzie można model 503 z obsługą sieci 3G.

Nokia Lumia 1520 posiada 6-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Dzięki temu możliwe było dodanie szóstej kolumny kafelków na ekranie Start. Nowa Lumia oferuje kamerę PureView o rozdzielczości 20 megapikseli. Udostępniona została nowa aplikacja Nokia Camera, która łączy w sobie możliwości aplikacji aparatu z Lumii 1020.

W wyniku współpracy zespołów odpowiedzialnych za mapy Here oraz technologię PureView powstała Nokia Storytelling, czyli aplikacja pozwalająca na wygodne i efektowne przeglądanie naszych zdjęć. Jak sprawdzić gdzie zrobiliśmy konkretne zdjęcie? Korzystamy z gestu zmniejszania/"zoom out" a zdjęcie zaznaczone jest na mapie Here.

Nokia Lumia 1520 posiada aż cztery mikrofony, dzięki czemu dźwięk w naszych nagraniach jest znacznie lepszy i dokładniejszy.

Jeszcze w tym roku platforma Windows Phone doczeka się aplikacji Vine oraz... Instagram, czyli wielkiego nieobecnego.

Kolejnym sześciocalowym modelem jest Nokia Lumia 1320 - rozdzielczość ekranu to 720p, posiada zaokrąglone rogi oraz intensywne kolorowe obudowy. Oferuje aparat o rozdzielczości 5 megapikseli i dwurdzeniowy procesor.

Aktualizacja o nazwie Lumia Black dostępna będzie na modelach 1320 oraz 1520 w momencie sprzedaży, zaś na początku przyszłego roku pojawi się dla wszystkich modeli Lumia z systemem Windows Phone 8.

Nokia Lumia 1320 kosztować będzie 339 dolarów, zaś Lumia 1520 kosztować będzie 749 dolarów - są to ceny bez podatku.

No i jest tablet Nokii - Lumia 2520. Urządzenie przeznaczone do konsumpcji treści. Obudowa typu "unibody", zwężone krawędzie, świetne kolory, obsługa LTE.

Nokia przygotowała własny ekran, którego czytelność ma być znacznie lepsza w jasnym świetle niż w produktach konkurencji. Na tablecie Nokii znajdziemy także aplikację Nokia Camera.

Z przodu znajdziemy kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, zaś z tyłu kamera oferuje 6,7 megapiksela i optykę Zeiss.

Niestety, a może i stety, na tablecie Nokii pracuje system Windows RT, a nie Windows 8. Naładowanie baterii do 50% zajmie jedynie 40 minut, a zawsze w zanadrzu możemy mieć klawiaturę, która wydłuży czas pracy na baterii o 5 godzin, czyli do maksymalnie 16. Poza tym, oferuje dwa porty USB.

Nokia Lumia 2520 kosztować będzie 499 dolarów, klawiatura to wydatek rzędu 149 dolarów.

To by było na tyle, mamy chętnych na nowe produkty Nokii? :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NokiaLumiaAsha