Felietony

Nokia N8 moim zdaniem przebojem nie będzie

Grzegorz Marczak
Nokia N8 moim zdaniem przebojem nie będzie
44

Wiem, że wykażę się olbrzymią ignorancją ale patrząc na Nokię N8, która według plotek ma być w sprzedaży od 30 września raczej przebojem rynku nie będzie. Nie wchodząc w szczegóły parametrów technicznych ten telefon wygląda według mnie po prostu nijak i to jest moim zdaniem problem Nokii. Ich telefo...

Wiem, że wykażę się olbrzymią ignorancją ale patrząc na Nokię N8, która według plotek ma być w sprzedaży od 30 września raczej przebojem rynku nie będzie. Nie wchodząc w szczegóły parametrów technicznych ten telefon wygląda według mnie po prostu nijak i to jest moim zdaniem problem Nokii. Ich telefony nie mają własnego charakteru - wszystko wygląda jak miks samsunga, htc i iphona. Nie wiem może to jakieś moje uprzedzenie lub też brak wiary w to, że Nokia jeszcze może zawalczyć na tym rynku (choć życzę im jak najlepiej)?

Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy ale nie ma się też co oszukiwać - w przypadku smartphonów jest jednym z ważniejszych elementów na podstawie których konsumenci podejmują decyzję dotyczącą zakupy.

Bardzo ważny i równie widoczny jest też sam system operacyjny - w tym przypadku mam tylko złe wspomnienia. Symbian przy ostatnich kilku nokiach które używałem sprawował się gorzej niż tragicznie. Prosty telefon (nie smartphone) potrafił się zawieszać lub lagować.

Do tego dochodzi jeszcze cen - w pre-orderze telefon ten pojawił się za ok 550 dolarów czyli wcale nie tak mało choć oczywiście są i droższe smartphony. Na polskich stronach Noki telefon pokazany jest natomiast w cenie niespełna 2 tysięcy złotych. Oczywiście ceny te to koszt telefonu bez umowy z operatorem.Kupilibyście N8? Podoba wam się ten telefon?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileNokia