Felietony

Google w czerwcu zarobiło najwięcej na reklamach iPhona

Grzegorz Marczak
Google w czerwcu zarobiło najwięcej na reklamach iPhona
6

Serwis adage.com dotarł do bardzo ciekawego dokumentu pokazującej na kim Google zarobiło najwięcej jeśli chodzi o sprzedaż reklamy w wyszukiwarce. Na czele mamy więc znane marki takie jak AT&T które wydało ponad 8 milionów dolarów (głównie wsparcie reklamowe nowego iPhone 4) czy Amazon który kupił r...

Serwis adage.com dotarł do bardzo ciekawego dokumentu pokazującej na kim Google zarobiło najwięcej jeśli chodzi o sprzedaż reklamy w wyszukiwarce. Na czele mamy więc znane marki takie jak AT&T które wydało ponad 8 milionów dolarów (głównie wsparcie reklamowe nowego iPhone 4) czy Amazon który kupił reklam za blisko 6 milionów.

Uwagę wszystkich zwraca natomiast koncert BP, który wydał ponad 3,5 miliona dolarów na reklamy ratujące wizerunek firmy. Jest to olbrzymi skok jeśli chodzi o zakupu reklamy w Google bo w okresie przed "katastrofą" wydawali zaledwie 57 tysięcy.

W Google reklamę muszą kupować także bezpośredni konkurenci tej firmy (i to jest piękne). Apple dla przykładu w czerwcu wydało nieco poniżej milion dolarów na reklamę w wyszukiwarce, łącząc to jednak z wydatkami AT&T promującym produkt Apple robi nam się całkiem okrągła kwota.Dokument zdobyty przez Adage.com (nie oficjalny i nie komentowany przez samo Google) pokazuje też rozkład reklamodawców pod względem sumy wydawanych pieniędzy. W czerwcu : 47 reklamodawców wydało ponad 1 milion dolarów w czerwcu; 71 wydało pomiędzy 500 i 1 mln USD i 357 którzy wydali pomiędzy 100 a 500 tysięcy dolarów. I warto przypomnieć, że są to jedynie duże firmy a jak wiemy Google żyje też bardzo dobrze z tak zwanego długiego ogona. W samym czerwcu 1356 firm wydało pomiędzy 10 a 100 tysięcy dolarów na reklamę w wyszukiwarce.

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami znaleziska adage.com polecam ich artykuł na ten temat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu