Nokia

Nokia ma bardzo fajny pomysł na Androida - oto jak wygląda

Konrad Kozłowski
29

Pod koniec zeszłego roku światło dzienne ujrzały grafiki prezentujace rzekomo testowanego przez Nokię smartfona, który to miał pracować pod kontrolą systemu Android. Opinie na temat sensu i szans jego wprowadzenia na rynek są podzielone, dlatego kolejne informacje o tej tematyce powinny skutecznie p...

Pod koniec zeszłego roku światło dzienne ujrzały grafiki prezentujace rzekomo testowanego przez Nokię smartfona, który to miał pracować pod kontrolą systemu Android. Opinie na temat sensu i szans jego wprowadzenia na rynek są podzielone, dlatego kolejne informacje o tej tematyce powinny skutecznie podgrzać atmosferę towarzyszącą temu projektowi.

"Nokia z Androidem" to pierwsza podpowiedź Google po rozpoczęciu wstukiwania kolejnych znaków w wyszukiwarce. Z całą pewnością zainteresowanie takim produktem istnieje i być może dane nam będzie doczekać się premiery takiego smartfona. Jak na razie jednak, wszystkie dostępne na jego temat informacje są przeciekami, a zbliżająca się finalizacja przejęcia Nokii przez Microsoft może skutecznie ten projekt zakończyć. Prawdopodobnie byłoby wtedy czego żałować, bo wizja Nokii na to jak mógłby i powinien wyglądać Android prezentuje się całkiem nieźle.

Na udostępnionej przez Evleaks grafice możemy przyjrzeć się trzem elementom systemu - powiadomieniom, ekranowi podczas rozmowy oraz aplikacji Skype. Wyraźnie widoczna jest inspiracja płaskim i kanciastym stylem Windows Phone, lecz osobiście przyznam, że bardzo mi się to podoba. Pasek statusu również zachowany został w tej samej charaktestyce, jednocześnie sugerując nam urządzenie typu dual-SIM od Nokii. Jedyną moją obawą będzie brak wizualnej spójności systemu z aplikacjami, które znajdują się w Google Play (o ile sklep ten dostępny byłby na smartfonie Nokii).

Sprawa zaprezentowania przez Nokię smartfona z mobilnym systemem od Google powinna znaleźć swój finał na przestrzeni najbliższych miesięcy. Czy rynek potrzebuje takiego urządzenia? Czy użytkownicy byliby nim zainteresowani? Warto przypomnieć, że byłby to smartfon z niższej półki, więc większość najlepszych rozwiązań fińskiej firmy nie byłabym na nim dostępna. Serwis NokiaPowerUser zaprezentowała także domniemaną specyfikację tego sprzętu (nazwa kodowa A110 lub Normandy) - aparat 5 megapikseli, czterocalowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli oraz Android 4.4.1 KitKat.

Sam projekt wydaje się być intrygujący, a nam pozostaje jedynie zaczekać na rozwój wypadków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidNokiaNokia z androidem