Moje przemyślenia

Nokia już globalnie przegrywa z Apple i Samsungiem

Grzegorz Ułan
Nokia już globalnie przegrywa z Apple i Samsungiem
5

StatCounter podał właśnie nowe dane wykorzystania internetu na urządzeniach mobilnych, z których wynika, iż Nokia przegrywa już w globalnych statystykach z przodującymi teraz Apple i Samsungiem. Jeszcze w zeszłym roku prowadziła Nokia, dość wyraźnie, by już w styczniu 2013 ustąpić im miejsca. S...


StatCounter podał właśnie nowe dane wykorzystania internetu na urządzeniach mobilnych, z których wynika, iż Nokia przegrywa już w globalnych statystykach z przodującymi teraz Apple i Samsungiem.

Jeszcze w zeszłym roku prowadziła Nokia, dość wyraźnie, by już w styczniu 2013 ustąpić im miejsca. Spadek procentowy Nokii jest wręcz ogromny i na razie nic nie zapowiada odwrócenia tej tendencji. Odwrotnie sprawa się ma z Samsungiem, który systematycznie winduje swoje statystyki.

Oczywiście nie omieszkałem sprawdzić, jak się sprawa ma na polskim rynku. Tu sytuacja również jest ciekawa. Nokia już na wakacjach oddała fotel lidera Samsungowi, a na trzecim miejscu Sony. To mniej więcej oddaje rzeczywisty obraz w Polsce, ale najbardziej interesujący jest jednak fragment wykresu oznaczony "Unknown", który szczyt popularności miał w miesiącu marcu, akurat wtedy, gdy wszystkie marki traciły.

Są to nierozpoznane urządzenia i przeglądarki, ale patrząc dalej na wykres można przypuszczać, że w większości należące jednak do Samsunga, który za chwile "wystrzelił" u nas mocno w górę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleNokiaSamsungmobilne