Mobile

Powrót kultowej aplikacji. Możesz już pobrać najlepszy program do zdjęć, Nokia Pro Camera

Albert Lewandowski
Powrót kultowej aplikacji. Możesz już pobrać najlepszy program do zdjęć, Nokia Pro Camera
37

Platforma Windows Phone i Mobile nie zasłynęła ze zbyt wielu aplikacji. Jednak można znaleźć nieliczne, które dostępne były na wyłączność dla tych telefonów, przede wszystkim dla Lumii. Wśród nich na pewno będziecie kojarzyć Nokia Camera Pro, rozbudowane narzędzie do robienia zdjęć. Teraz jest już dostępne w Sklepie Play!

Z lat świetności Lumii

Historia Nokia Camera zaczęła się kilka lat temu. Początkowo nazywała się właśnie tak, potem została przemianowana na Lumia Camera, aby ostatecznie stać się Nokia Pro Camera. Zmian sporo, które jednak trudno do końca zrozumieć. Zresztą obecność w pełni manualnych ustawień w 2013 roku było naprawdę czymś niespotykanym. Konkurencja nie oferowała na tym polu zbyt wiele, a Lumie z porządnymi aparatami i optyką Zeissa potrafiły pokazać pazur.

Tutaj dla kontrastu aż chce się przywołać aplikację aparatu z nowych Nokii. Nawet flagowa 8 nie radziła sobie zgodnie z oczekiwaniami i dopiero dzięki poprawkom od społeczności, zaczęła robić świetne zdjęcia, podczas gdy firma wciąż nad tym pracuje. Na targach MWC 2018 zapowiedziano powrót Nokia Pro Camera.

Powrót do najlepszego

Nowa wersja oferuje oczywiście rozbudowane opcje manualne. Użytkownicy regulować mogą balans bieli, ISO, czas otwarcia przysłony, ekspozycję, a wszystko będziemy mogli podglądać na żywo na ekranie. Niestety, teraz to już nie są opcje wywołujące zaskoczenie, ponieważ każdy producent oddaje do dyspozycji podobne narzędzia.

Warto wspomnieć, że na razie aplikacja będzie dostępna wyłącznie dla modeli Nokii z optyką Zeissa. Na pewno pojawi się w 7 Plus oraz 8 Sirocco, ale zapewne również zeszłoroczny high-end, 8, będzie mógł się nią pochwalić. Oficjalnie inne telefony nie będą mogły z niej korzystać. Jednak nie oszukujmy się – wkrótce powinny pojawić się odpowiednie pliki .apk z Nokia Pro Camera w sieci, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić możliwości tego programu.

Sam interfejs doczeka się kilku zmian. Moim zdaniem droga obrana przez Nokię, opierająca się o prawie czystego Androida z nielicznymi własnymi aplikacjami jest wzorowym przykładem na to, jak powinno się tworzyć oprogramowanie. Jednocześnie udowadnia, że da się dbać o aktualizacje.

źródło: HMD Global przez Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu