Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Nokia

To będzie piękne MWC! To tam zobaczymy telefon Nokia 9 PureView

JS
Jakub Szczęsny
3

Targi Mobile World Congress w Barcelonie co roku przyciągają producentów urządzeń elektronicznych, środowisko biznesowe i pasjonatów nowych technologii. Najbliższa impreza będzie dla mnie tym bardziej istotna, bo pojawi się na niej telefon, na który czekałem bardzo długo. Nokia 9 PureView.

Jak donoszą różne zagraniczne media, obwieszczenie ze strony Juho Sarvikasa - CPO HMD Global (firmy tworzącej telefony brandowane za pomocą logo Nokii) wskazujące na datę w trakcie MWC w Barcelonie (24 lutego) to nic innego jak zapowiedź premiery nowego telefony duetu HMD Global oraz Nokia. Oliwy do ognia dolewają dziennikarze, którzy powołując się na własne źródła potwierdzają: to wtedy zobaczymy telefon Nokia 9 PureView.

I ma to bardzo, bardzo dużo sensu. Tego samego dnia ma odbyć się premiera innego gracza na rynku smartfonowym - LG. Bądź co bądź to Nokia będzie zdecydowanie gorętszą premierą - model 9 PureView to długo wyczekiwany, prawdziwy sukcesor zeszłorocznego flagowca (Nokia 8). Najnowsza konstrukcja ma być obietnicą ponadprzeciętnych możliwości fotograficznych - tył sprzętu ma zostać zagospodarowany przez aż 5 obiektywów PureView. Wsparciem dla nich ma być sztuczna inteligencja, która będzie w stanie podrasować tworzone ujęcia.

Sprawdź także: Nokia 9 PureView - co o niej wiemy?

Czy będzie to jedyna Nokia pokazana w trakcie MWC 2019?

Najprawdopodobniej nie - Nokia zapewne będzie chciała zrobić wokół siebie sporo pozytywnego szumu. Toteż spodziewamy się przynajmniej jednego średniaka lub przedstawiciela najniższej półki sprzedażowej. Niewykluczone, że duet zdecyduje się wydać również "dumbphone'a" reaktywując np. znany wcześniej model w portfolio tej przeszłej Nokii.

Cokolwiek innego zobaczymy - z pewnością będzie to bardzo istotna i rozchwytywana premiera. Tradycyjnie będziemy nadawać dla Was z Barcelony, więc tym bardziej warto będzie wtedy wpaść na Antyweba!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: