Nokia

Król średniaków - podejście drugie. Nadchodzi nowa, ciekawa Nokia 8.2

JS
Jakub Szczęsny
25

Duet Nokia & HMD Global jest doskonale znany z ciekawych smartfonów atakujących głównie średnią oraz średnią - wyższą półkę. W gronie flagowców tandem nie ma zbyt mocnej reprezentacji, ale nie oznacza to, że portfolio jest niegodne uwagi. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się model 8.2, kontynuujący ideę z poprzednika.

5 grudnia, Nokia oraz HMD Global mają zorganizować event premierowy, najprawdopodobniej w Kairze. Dlaczego akurat tam? Bo dlaczego nie, zdaje się, że Nokia nie zamierza czekać na MWC, bo zbliża się okres przedświąteczny. A ten z reguły oznacza żniwa dla wszystkich producentów urządzeń mobilnych.

Nokia 8.2 ma zastąpić dobrze okopaną już na rynku Nokię 8.1. Jednak głównym czynnikiem, który wpłynął na popularność tego telefonu była... obniżka jego ceny. Kiedy okazało się, że próg wejścia okazał się być bardziej do przełknięcia przez konsumentów, wzięcie znacząco wzrosło. Nie jest to dla mnie dziwne, bo Nokia 8.1 jest całkiem fajnym smartfonem, zwłaszcza w obecnej cenie.

Czytaj również: Nokia traci, bo... nikogo nie interesuje bezpieczeństwo

Nokia 8.2 ma pojawić się na rynku wraz z... łącznością 5G (przynajmniej jako wariant). To by oznaczało, że Nokia zaczyna realizować swój plan na sprzedaż telefonów obsługujących sieć nowej generacji w bardziej przyjaznych cenowo urządzeniach. Oprócz tego sprzętu, mogą pojawić się Nokia 2.3 (low-end), a może również kontynuacje innych linii. Jednak nie jest to absolutnie pewne.

Nokia 8.2 ma być napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 735 - jeszcze niewydany chipset, którego premiera ma się odbyć... 3 grudnia - a zatem 2 dni przed spodziewaną premierą 8.2. Poza tym, spodziewamy się przynajmniej 6 GB pamięci RAM oraz przynajmniej 64 GB pamięci wewnętrznej. Niespodzianką ma być ekran OLED o nieznanej przekątnej oraz techniki upakowania w nim potrzebnych sensorów (notch jest pewien - pytanie tylko jaki?)

Tak przy okazji... Nokia chce stworzyć telewizor

Nokia? Telewizor? Pomijając współpracę z HMD Global, Nokia zamierza wprowadzić na rynek inteligentny telewizor z autorskimi rozwiązaniami opartymi na Android TV. Nie oczekujcie jednak, że zapoznacie się z nim w Polsce, ten projekt będzie ograniczony raczej do Indii oraz tamtejszego sprzedawcy - Flipkarta, który ma otrzymać ten model na wyłączność. Społeczność skupiona wokół Nokii spodziewa się tam rozdzielczości 7K, inteligentnego przyciemniania urządzenia oraz audio od Harman Kardon. Jeżeli chodzi o cenę, spodziewane są widełki, w okolicach których obracają się propozycje od Xiaomi oraz Motoroli.

Nokia coraz mocniej rozpycha się na rynku nowych technologii - to dobra wiadomość, jednak wiele z tych sprzętów, które są pokazywane przez tę markę nie można uzyskać w Polsce. A przyznajcie, niektórzy z Was chętnie zapoznaliby się z telewizorem marki Nokia, prawda?

No, chyba, że mówimy o takim telewizorze od Nokii. Ale to już dla prawdziwych koneserów:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: